Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2002/03, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 2-0 Dalum IF              
        BK Fremad Amager 0-3 FC Nordjylland              
        BK Fremad Amager 4-2 Glostrup FK              
        BK Fremad Amager 0-0 Hjørring IF              
        BK Fremad Amager 3-0 Holstebro BK              
        BK Fremad Amager 2-1 IF Skjold Birkerød              
        BK Fremad Amager 1-0 Jetsmark IF              
        BK Fremad Amager 2-1 Kalundborg GF&BK              
        BK Fremad Amager 1-2 Kolding FC              
        BK Fremad Amager 4-0 Korup IF              
        BK Fremad Amager 3-2 NFA              
        BK Fremad Amager 3-0 Næstved BK              
        BK Fremad Amager 4-1 Skive IK              
        BK Fremad Amager 1-0 Slagelse BK&IF              
        BK Fremad Amager 5-4 Svendborg fB              
 
     
 
  Dalum IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Dalum IF 0-0 BK Fremad Amager              
        Dalum IF 0-3 FC Nordjylland              
        Dalum IF 1-1 Glostrup FK              
        Dalum IF 1-2 Hjørring IF              
        Dalum IF 0-1 Holstebro BK              
        Dalum IF 2-1 IF Skjold Birkerød              
        Dalum IF 1-1 Jetsmark IF              
        Dalum IF 4-0 Kalundborg GF&BK              
        Dalum IF 3-0 Kolding FC              
        Dalum IF 4-3 Korup IF              
        Dalum IF 2-1 NFA              
        Dalum IF 2-1 Næstved BK              
        Dalum IF 1-0 Skive IK              
        Dalum IF 2-0 Slagelse BK&IF              
        Dalum IF 2-0 Svendborg fB              
 
     
 
  FC Nordjylland    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Nordjylland 3-0 BK Fremad Amager              
        FC Nordjylland 1-0 Dalum IF              
        FC Nordjylland 4-1 Glostrup FK              
        FC Nordjylland 3-2 Hjørring IF              
        FC Nordjylland 1-2 Holstebro BK              
        FC Nordjylland 4-0 IF Skjold Birkerød              
        FC Nordjylland 4-1 Jetsmark IF              
        FC Nordjylland 5-0 Kalundborg GF&BK              
        FC Nordjylland 5-1 Kolding FC              
        FC Nordjylland 3-0 Korup IF              
        FC Nordjylland 1-0 NFA              
        FC Nordjylland 4-1 Næstved BK              
        FC Nordjylland 4-0 Skive IK              
        FC Nordjylland 3-0 Slagelse BK&IF              
        FC Nordjylland 3-1 Svendborg fB              
 
     
 
  Glostrup FK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Glostrup FK 2-4 BK Fremad Amager              
        Glostrup FK 2-3 Dalum IF              
        Glostrup FK 0-1 FC Nordjylland              
        Glostrup FK 4-2 Hjørring IF              
        Glostrup FK 1-0 Holstebro BK              
        Glostrup FK 1-0 IF Skjold Birkerød              
        Glostrup FK 2-1 Jetsmark IF              
        Glostrup FK 3-0 Kalundborg GF&BK              
        Glostrup FK 3-0 Kolding FC              
        Glostrup FK 3-0 Korup IF              
        Glostrup FK 1-4 NFA              
        Glostrup FK 2-1 Næstved BK              
        Glostrup FK 4-2 Skive IK              
        Glostrup FK 2-4 Slagelse BK&IF              
        Glostrup FK 2-1 Svendborg fB              
 
     
 
  Hjørring IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hjørring IF 2-2 BK Fremad Amager              
        Hjørring IF 1-3 Dalum IF              
        Hjørring IF 0-1 FC Nordjylland              
        Hjørring IF 3-2 Glostrup FK              
        Hjørring IF 2-0 Holstebro BK              
        Hjørring IF 1-2 IF Skjold Birkerød              
        Hjørring IF 3-1 Jetsmark IF              
        Hjørring IF 2-1 Kalundborg GF&BK              
        Hjørring IF 0-2 Kolding FC              
        Hjørring IF 0-0 Korup IF              
        Hjørring IF 0-5 NFA              
        Hjørring IF 0-3 Næstved BK              
        Hjørring IF 3-2 Skive IK              
        Hjørring IF 1-3 Slagelse BK&IF              
        Hjørring IF 2-2 Svendborg fB              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 1-0 BK Fremad Amager              
        Holstebro BK 0-2 Dalum IF              
        Holstebro BK 1-3 FC Nordjylland              
        Holstebro BK 3-2 Glostrup FK              
        Holstebro BK 3-2 Hjørring IF              
        Holstebro BK 4-2 IF Skjold Birkerød              
        Holstebro BK 4-1 Jetsmark IF              
        Holstebro BK 1-2 Kalundborg GF&BK              
        Holstebro BK 0-0 Kolding FC              
        Holstebro BK 0-2 Korup IF              
        Holstebro BK 1-5 NFA              
        Holstebro BK 5-1 Næstved BK              
        Holstebro BK 3-0 Skive IK              
        Holstebro BK 3-0 Slagelse BK&IF              
        Holstebro BK 1-1 Svendborg fB              
 
     
 
  IF Skjold Birkerød    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Skjold Birkerød 0-0 BK Fremad Amager              
        IF Skjold Birkerød 1-3 Dalum IF              
        IF Skjold Birkerød 2-5 FC Nordjylland              
        IF Skjold Birkerød 1-0 Glostrup FK              
        IF Skjold Birkerød 1-2 Hjørring IF              
        IF Skjold Birkerød 0-1 Holstebro BK              
        IF Skjold Birkerød 1-1 Jetsmark IF              
        IF Skjold Birkerød 1-0 Kalundborg GF&BK              
        IF Skjold Birkerød 2-3 Kolding FC              
        IF Skjold Birkerød 1-1 Korup IF              
        IF Skjold Birkerød 1-3 NFA              
        IF Skjold Birkerød 3-4 Næstved BK              
        IF Skjold Birkerød 2-2 Skive IK              
        IF Skjold Birkerød 2-1 Slagelse BK&IF              
        IF Skjold Birkerød 1-2 Svendborg fB              
 
     
 
  Jetsmark IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Jetsmark IF 1-3 BK Fremad Amager              
        Jetsmark IF 0-3 Dalum IF              
        Jetsmark IF 1-3 FC Nordjylland              
        Jetsmark IF 2-0 Glostrup FK              
        Jetsmark IF 1-1 Hjørring IF              
        Jetsmark IF 1-0 Holstebro BK              
        Jetsmark IF 1-2 IF Skjold Birkerød              
        Jetsmark IF 1-4 Kalundborg GF&BK              
        Jetsmark IF 0-2 Kolding FC              
        Jetsmark IF 4-0 Korup IF              
        Jetsmark IF 1-0 NFA              
        Jetsmark IF 0-5 Næstved BK              
        Jetsmark IF 3-1 Skive IK              
        Jetsmark IF 3-2 Slagelse BK&IF              
        Jetsmark IF 5-0 Svendborg fB              
 
     
 
  Kalundborg GF&BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kalundborg GF&BK 1-1 BK Fremad Amager              
        Kalundborg GF&BK 3-0 Dalum IF              
        Kalundborg GF&BK 0-1 FC Nordjylland              
        Kalundborg GF&BK 2-1 Glostrup FK              
        Kalundborg GF&BK 2-1 Hjørring IF              
        Kalundborg GF&BK 1-5 Holstebro BK              
        Kalundborg GF&BK 2-2 IF Skjold Birkerød              
        Kalundborg GF&BK 3-3 Jetsmark IF              
        Kalundborg GF&BK 1-1 Kolding FC              
        Kalundborg GF&BK 5-1 Korup IF              
        Kalundborg GF&BK 1-3 NFA              
        Kalundborg GF&BK 2-2 Næstved BK              
        Kalundborg GF&BK 2-1 Skive IK              
        Kalundborg GF&BK 1-1 Slagelse BK&IF              
        Kalundborg GF&BK 5-4 Svendborg fB              
 
     
 
  Kolding FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding FC 0-1 BK Fremad Amager              
        Kolding FC 3-0 Dalum IF              
        Kolding FC 0-0 FC Nordjylland              
        Kolding FC 1-2 Glostrup FK              
        Kolding FC 1-2 Hjørring IF              
        Kolding FC 0-3 Holstebro BK              
        Kolding FC 4-3 IF Skjold Birkerød              
        Kolding FC 2-2 Jetsmark IF              
        Kolding FC 0-1 Kalundborg GF&BK              
        Kolding FC 1-1 Korup IF              
        Kolding FC 0-4 NFA              
        Kolding FC 1-3 Næstved BK              
        Kolding FC 1-2 Skive IK              
        Kolding FC 3-2 Slagelse BK&IF              
        Kolding FC 3-2 Svendborg fB              
 
     
 
  Korup IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Korup IF 0-4 BK Fremad Amager              
        Korup IF 1-5 Dalum IF              
        Korup IF 1-1 FC Nordjylland              
        Korup IF 2-4 Glostrup FK              
        Korup IF 1-2 Hjørring IF              
        Korup IF 0-1 Holstebro BK              
        Korup IF 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Korup IF 1-3 Jetsmark IF              
        Korup IF 4-6 Kalundborg GF&BK              
        Korup IF 2-2 Kolding FC              
        Korup IF 3-5 NFA              
        Korup IF 3-3 Næstved BK              
        Korup IF 8-1 Skive IK              
        Korup IF 2-2 Slagelse BK&IF              
        Korup IF 2-1 Svendborg fB              
 
     
 
  NFA    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        NFA 3-0 BK Fremad Amager              
        NFA 1-1 Dalum IF              
        NFA 2-1 FC Nordjylland              
        NFA 4-3 Glostrup FK              
        NFA 3-3 Hjørring IF              
        NFA 3-0 Holstebro BK              
        NFA 2-1 IF Skjold Birkerød              
        NFA 2-0 Jetsmark IF              
        NFA 4-1 Kalundborg GF&BK              
        NFA 2-0 Kolding FC              
        NFA 8-0 Korup IF              
        NFA 2-3 Næstved BK              
        NFA 2-1 Skive IK              
        NFA 3-1 Slagelse BK&IF              
        NFA 4-0 Svendborg fB              
 
     
 
  Næstved BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved BK 1-2 BK Fremad Amager              
        Næstved BK 3-1 Dalum IF              
        Næstved BK 0-1 FC Nordjylland              
        Næstved BK 2-2 Glostrup FK              
        Næstved BK 5-1 Hjørring IF              
        Næstved BK 1-4 Holstebro BK              
        Næstved BK 5-4 IF Skjold Birkerød              
        Næstved BK 2-2 Jetsmark IF              
        Næstved BK 1-1 Kalundborg GF&BK              
        Næstved BK 1-1 Kolding FC              
        Næstved BK 7-0 Korup IF              
        Næstved BK 1-0 NFA              
        Næstved BK 1-2 Skive IK              
        Næstved BK 0-4 Slagelse BK&IF              
        Næstved BK 4-2 Svendborg fB              
 
     
 
  Skive IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skive IK 3-1 BK Fremad Amager              
        Skive IK 1-2 Dalum IF              
        Skive IK 1-2 FC Nordjylland              
        Skive IK 2-4 Glostrup FK              
        Skive IK 1-0 Hjørring IF              
        Skive IK 1-3 Holstebro BK              
        Skive IK 3-3 IF Skjold Birkerød              
        Skive IK 4-2 Jetsmark IF              
        Skive IK 4-0 Kalundborg GF&BK              
        Skive IK 2-3 Kolding FC              
        Skive IK 9-1 Korup IF              
        Skive IK 2-4 NFA              
        Skive IK 3-2 Næstved BK              
        Skive IK 2-3 Slagelse BK&IF              
        Skive IK 4-0 Svendborg fB              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 0-1 BK Fremad Amager              
        Slagelse BK&IF 0-0 Dalum IF              
        Slagelse BK&IF 0-3 FC Nordjylland              
        Slagelse BK&IF 2-3 Glostrup FK              
        Slagelse BK&IF 2-4 Hjørring IF              
        Slagelse BK&IF 1-4 Holstebro BK              
        Slagelse BK&IF 7-2 IF Skjold Birkerød              
        Slagelse BK&IF 0-0 Jetsmark IF              
        Slagelse BK&IF 5-0 Kalundborg GF&BK              
        Slagelse BK&IF 0-3 Kolding FC              
        Slagelse BK&IF 3-1 Korup IF              
        Slagelse BK&IF 0-4 NFA              
        Slagelse BK&IF 0-2 Næstved BK              
        Slagelse BK&IF 4-3 Skive IK              
        Slagelse BK&IF 2-1 Svendborg fB              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 2-1 BK Fremad Amager              
        Svendborg fB 1-2 Dalum IF              
        Svendborg fB 0-0 FC Nordjylland              
        Svendborg fB 2-5 Glostrup FK              
        Svendborg fB 1-4 Hjørring IF              
        Svendborg fB 0-0 Holstebro BK              
        Svendborg fB 2-0 IF Skjold Birkerød              
        Svendborg fB 1-2 Jetsmark IF              
        Svendborg fB 4-1 Kalundborg GF&BK              
        Svendborg fB 2-0 Kolding FC              
        Svendborg fB 2-3 Korup IF              
        Svendborg fB 2-0 NFA              
        Svendborg fB 0-2 Næstved BK              
        Svendborg fB 1-2 Skive IK              
        Svendborg fB 3-2 Slagelse BK&IF