Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   Vejle BK   Viborg FF   AaB  
               
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2004/05, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aarhus Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aarhus Fremad 0-0 B 1909              
        Aarhus Fremad 4-1 B 1913              
        Aarhus Fremad 2-1 Brabrand IF              
        Aarhus Fremad 2-0 FC Roskilde              
        Aarhus Fremad 4-1 Glostrup FK              
        Aarhus Fremad 1-1 Hjørring IF              
        Aarhus Fremad 2-2 Holbæk B&IF              
        Aarhus Fremad 0-1 Holstebro BK              
        Aarhus Fremad 3-0 Jetsmark IF              
        Aarhus Fremad 2-1 Kalundborg GF&BK              
        Aarhus Fremad 0-2 Kolding FC              
        Aarhus Fremad 2-2 Lyngby BK              
        Aarhus Fremad 1-3 Næsby BK              
        Aarhus Fremad 4-1 Slagelse BK&IF              
        Aarhus Fremad 4-0 Værløse BK              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 1-0 Aarhus Fremad              
        B 1909 0-2 B 1913              
        B 1909 0-3 Brabrand IF              
        B 1909 3-2 FC Roskilde              
        B 1909 0-1 Glostrup FK              
        B 1909 3-1 Hjørring IF              
        B 1909 0-4 Holbæk B&IF              
        B 1909 3-0 Holstebro BK              
        B 1909 1-3 Jetsmark IF              
        B 1909 3-1 Kalundborg GF&BK              
        B 1909 0-1 Kolding FC              
        B 1909 0-0 Lyngby BK              
        B 1909 0-1 Næsby BK              
        B 1909 1-4 Slagelse BK&IF              
        B 1909 1-1 Værløse BK              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 1-3 Aarhus Fremad              
        B 1913 2-0 B 1909              
        B 1913 0-0 Brabrand IF              
        B 1913 3-1 FC Roskilde              
        B 1913 2-2 Glostrup FK              
        B 1913 1-1 Hjørring IF              
        B 1913 1-1 Holbæk B&IF              
        B 1913 3-0 Holstebro BK              
        B 1913 0-1 Jetsmark IF              
        B 1913 2-2 Kalundborg GF&BK              
        B 1913 1-3 Kolding FC              
        B 1913 4-1 Lyngby BK              
        B 1913 1-7 Næsby BK              
        B 1913 3-0 Slagelse BK&IF              
        B 1913 2-0 Værløse BK              
 
     
 
  Brabrand IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brabrand IF 1-0 Aarhus Fremad              
        Brabrand IF 2-0 B 1909              
        Brabrand IF 0-0 B 1913              
        Brabrand IF 2-0 FC Roskilde              
        Brabrand IF 0-2 Glostrup FK              
        Brabrand IF 4-1 Hjørring IF              
        Brabrand IF 2-0 Holbæk B&IF              
        Brabrand IF 3-2 Holstebro BK              
        Brabrand IF 2-0 Jetsmark IF              
        Brabrand IF 3-2 Kalundborg GF&BK              
        Brabrand IF 0-3 Kolding FC              
        Brabrand IF 0-0 Lyngby BK              
        Brabrand IF 2-0 Næsby BK              
        Brabrand IF 1-1 Slagelse BK&IF              
        Brabrand IF 2-1 Værløse BK              
 
     
 
  FC Roskilde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Roskilde 0-2 Aarhus Fremad              
        FC Roskilde 2-2 B 1909              
        FC Roskilde 2-1 B 1913              
        FC Roskilde 0-5 Brabrand IF              
        FC Roskilde 0-3 Glostrup FK              
        FC Roskilde 2-0 Hjørring IF              
        FC Roskilde 0-4 Holbæk B&IF              
        FC Roskilde 1-0 Holstebro BK              
        FC Roskilde 0-1 Jetsmark IF              
        FC Roskilde 2-3 Kalundborg GF&BK              
        FC Roskilde 0-4 Kolding FC              
        FC Roskilde 1-0 Lyngby BK              
        FC Roskilde 0-3 Næsby BK              
        FC Roskilde 1-3 Slagelse BK&IF              
        FC Roskilde 3-1 Værløse BK              
 
     
 
  Glostrup FK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Glostrup FK 2-1 Aarhus Fremad              
        Glostrup FK 5-1 B 1909              
        Glostrup FK 4-2 B 1913              
        Glostrup FK 1-5 Brabrand IF              
        Glostrup FK 3-0 FC Roskilde              
        Glostrup FK 2-2 Hjørring IF              
        Glostrup FK 1-1 Holbæk B&IF              
        Glostrup FK 4-3 Holstebro BK              
        Glostrup FK 3-1 Jetsmark IF              
        Glostrup FK 2-0 Kalundborg GF&BK              
        Glostrup FK 0-1 Kolding FC              
        Glostrup FK 0-3 Lyngby BK              
        Glostrup FK 3-1 Næsby BK              
        Glostrup FK 3-0 Slagelse BK&IF              
        Glostrup FK 2-0 Værløse BK              
 
     
 
  Hjørring IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hjørring IF 2-1 Aarhus Fremad              
        Hjørring IF 1-1 B 1909              
        Hjørring IF 1-2 B 1913              
        Hjørring IF 1-3 Brabrand IF              
        Hjørring IF 0-1 FC Roskilde              
        Hjørring IF 1-4 Glostrup FK              
        Hjørring IF 4-1 Holbæk B&IF              
        Hjørring IF 2-2 Holstebro BK              
        Hjørring IF 1-0 Jetsmark IF              
        Hjørring IF 1-2 Kalundborg GF&BK              
        Hjørring IF 0-3 Kolding FC              
        Hjørring IF 1-0 Lyngby BK              
        Hjørring IF 0-0 Næsby BK              
        Hjørring IF 0-0 Slagelse BK&IF              
        Hjørring IF 3-1 Værløse BK              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 0-0 Aarhus Fremad              
        Holbæk B&IF 1-1 B 1909              
        Holbæk B&IF 2-0 B 1913              
        Holbæk B&IF 2-1 Brabrand IF              
        Holbæk B&IF 2-1 FC Roskilde              
        Holbæk B&IF 1-3 Glostrup FK              
        Holbæk B&IF 3-1 Hjørring IF              
        Holbæk B&IF 1-0 Holstebro BK              
        Holbæk B&IF 1-1 Jetsmark IF              
        Holbæk B&IF 3-1 Kalundborg GF&BK              
        Holbæk B&IF 2-3 Kolding FC              
        Holbæk B&IF 3-0 Lyngby BK              
        Holbæk B&IF 3-1 Næsby BK              
        Holbæk B&IF 1-2 Slagelse BK&IF              
        Holbæk B&IF 3-1 Værløse BK              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 0-3 Aarhus Fremad              
        Holstebro BK 0-2 B 1909              
        Holstebro BK 2-1 B 1913              
        Holstebro BK 1-1 Brabrand IF              
        Holstebro BK 0-1 FC Roskilde              
        Holstebro BK 1-3 Glostrup FK              
        Holstebro BK 3-3 Hjørring IF              
        Holstebro BK 0-5 Holbæk B&IF              
        Holstebro BK 3-1 Jetsmark IF              
        Holstebro BK 2-3 Kalundborg GF&BK              
        Holstebro BK 0-3 Kolding FC              
        Holstebro BK 1-4 Lyngby BK              
        Holstebro BK 3-1 Næsby BK              
        Holstebro BK 0-6 Slagelse BK&IF              
        Holstebro BK 5-1 Værløse BK              
 
     
 
  Jetsmark IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Jetsmark IF 4-3 Aarhus Fremad              
        Jetsmark IF 1-1 B 1909              
        Jetsmark IF 2-2 B 1913              
        Jetsmark IF 4-2 Brabrand IF              
        Jetsmark IF 2-3 FC Roskilde              
        Jetsmark IF 3-3 Glostrup FK              
        Jetsmark IF 2-0 Hjørring IF              
        Jetsmark IF 3-3 Holbæk B&IF              
        Jetsmark IF 4-1 Holstebro BK              
        Jetsmark IF 2-1 Kalundborg GF&BK              
        Jetsmark IF 0-3 Kolding FC              
        Jetsmark IF 0-1 Lyngby BK              
        Jetsmark IF 2-0 Næsby BK              
        Jetsmark IF 1-5 Slagelse BK&IF              
        Jetsmark IF 0-0 Værløse BK              
 
     
 
  Kalundborg GF&BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kalundborg GF&BK 2-0 Aarhus Fremad              
        Kalundborg GF&BK 0-1 B 1909              
        Kalundborg GF&BK 1-1 B 1913              
        Kalundborg GF&BK 2-1 Brabrand IF              
        Kalundborg GF&BK 0-2 FC Roskilde              
        Kalundborg GF&BK 3-1 Glostrup FK              
        Kalundborg GF&BK 1-3 Hjørring IF              
        Kalundborg GF&BK 1-5 Holbæk B&IF              
        Kalundborg GF&BK 0-0 Holstebro BK              
        Kalundborg GF&BK 1-6 Jetsmark IF              
        Kalundborg GF&BK 0-2 Kolding FC              
        Kalundborg GF&BK 0-1 Lyngby BK              
        Kalundborg GF&BK 1-1 Næsby BK              
        Kalundborg GF&BK 1-5 Slagelse BK&IF              
        Kalundborg GF&BK 1-2 Værløse BK              
 
     
 
  Kolding FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding FC 3-0 Aarhus Fremad              
        Kolding FC 3-1 B 1909              
        Kolding FC 3-1 B 1913              
        Kolding FC 1-0 Brabrand IF              
        Kolding FC 4-0 FC Roskilde              
        Kolding FC 1-0 Glostrup FK              
        Kolding FC 2-1 Hjørring IF              
        Kolding FC 1-2 Holbæk B&IF              
        Kolding FC 2-1 Holstebro BK              
        Kolding FC 3-1 Jetsmark IF              
        Kolding FC 1-6 Kalundborg GF&BK              
        Kolding FC 3-1 Lyngby BK              
        Kolding FC 1-2 Næsby BK              
        Kolding FC 0-1 Slagelse BK&IF              
        Kolding FC 1-2 Værløse BK              
 
     
 
  Lyngby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lyngby BK 5-0 Aarhus Fremad              
        Lyngby BK 0-1 B 1909              
        Lyngby BK 3-0 B 1913              
        Lyngby BK 2-3 Brabrand IF              
        Lyngby BK 4-3 FC Roskilde              
        Lyngby BK 3-2 Glostrup FK              
        Lyngby BK 8-0 Hjørring IF              
        Lyngby BK 2-0 Holbæk B&IF              
        Lyngby BK 3-0 Holstebro BK              
        Lyngby BK 3-0 Jetsmark IF              
        Lyngby BK 1-0 Kalundborg GF&BK              
        Lyngby BK 5-0 Kolding FC              
        Lyngby BK 3-2 Næsby BK              
        Lyngby BK 1-1 Slagelse BK&IF              
        Lyngby BK 4-1 Værløse BK              
 
     
 
  Næsby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næsby BK 1-0 Aarhus Fremad              
        Næsby BK 2-0 B 1909              
        Næsby BK 2-0 B 1913              
        Næsby BK 1-4 Brabrand IF              
        Næsby BK 0-1 FC Roskilde              
        Næsby BK 2-0 Glostrup FK              
        Næsby BK 1-2 Hjørring IF              
        Næsby BK 1-2 Holbæk B&IF              
        Næsby BK 1-0 Holstebro BK              
        Næsby BK 2-1 Jetsmark IF              
        Næsby BK 2-2 Kalundborg GF&BK              
        Næsby BK 1-0 Kolding FC              
        Næsby BK 3-1 Lyngby BK              
        Næsby BK 0-1 Slagelse BK&IF              
        Næsby BK 2-0 Værløse BK              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 2-1 Aarhus Fremad              
        Slagelse BK&IF 0-0 B 1909              
        Slagelse BK&IF 1-1 B 1913              
        Slagelse BK&IF 0-1 Brabrand IF              
        Slagelse BK&IF 6-2 FC Roskilde              
        Slagelse BK&IF 2-0 Glostrup FK              
        Slagelse BK&IF 1-1 Hjørring IF              
        Slagelse BK&IF 0-2 Holbæk B&IF              
        Slagelse BK&IF 3-1 Holstebro BK              
        Slagelse BK&IF 1-1 Jetsmark IF              
        Slagelse BK&IF 1-1 Kalundborg GF&BK              
        Slagelse BK&IF 0-1 Kolding FC              
        Slagelse BK&IF 1-3 Lyngby BK              
        Slagelse BK&IF 1-1 Næsby BK              
        Slagelse BK&IF 1-3 Værløse BK              
 
     
 
  Værløse BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Værløse BK 2-2 Aarhus Fremad              
        Værløse BK 2-1 B 1909              
        Værløse BK 1-2 B 1913              
        Værløse BK 0-3 Brabrand IF              
        Værløse BK 0-3 FC Roskilde              
        Værløse BK 0-5 Glostrup FK              
        Værløse BK 3-2 Hjørring IF              
        Værløse BK 1-3 Holbæk B&IF              
        Værløse BK 0-2 Holstebro BK              
        Værløse BK 0-6 Jetsmark IF              
        Værløse BK 4-2 Kalundborg GF&BK              
        Værløse BK 2-5 Kolding FC              
        Værløse BK 0-3 Lyngby BK              
        Værløse BK 0-0 Næsby BK              
        Værløse BK 0-2 Slagelse BK&IF