Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   Viborg FF   AaB  
               
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2007/08, 2. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 1908    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1908 1-4 B 93              
        B 1908 1-2 BK Fremad Amager              
        B 1908 2-0 BK Skjold              
        B 1908 1-6 Brøndby IF [2]              
        B 1908 0-2 Brønshøj BK              
        B 1908 1-2 BSV              
        B 1908 0-5 FC Roskilde              
        B 1908 1-2 Glostrup FK              
        B 1908 0-1 Greve Fodbold              
        B 1908 0-1 Holbæk B&IF              
        B 1908 1-1 KB [FCK 2]              
        B 1908 2-3 Skovlunde IF              
        B 1908 1-1 Slagelse BK&IF              
        B 1908 1-0 Stenløse BK              
        B 1908 3-3 Værløse BK              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-3 B 1908              
        B 93 1-3 BK Fremad Amager              
        B 93 3-1 BK Skjold              
        B 93 2-3 Brøndby IF [2]              
        B 93 1-3 Brønshøj BK              
        B 93 2-1 BSV              
        B 93 1-1 FC Roskilde              
        B 93 1-2 Glostrup FK              
        B 93 3-3 Greve Fodbold              
        B 93 2-0 Holbæk B&IF              
        B 93 1-0 KB [FCK 2]              
        B 93 1-0 Skovlunde IF              
        B 93 1-1 Slagelse BK&IF              
        B 93 0-2 Stenløse BK              
        B 93 1-2 Værløse BK              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 2-1 B 1908              
        BK Fremad Amager 1-1 B 93              
        BK Fremad Amager 6-2 BK Skjold              
        BK Fremad Amager 1-1 Brøndby IF [2]              
        BK Fremad Amager 2-1 Brønshøj BK              
        BK Fremad Amager 2-1 BSV              
        BK Fremad Amager 0-3 FC Roskilde              
        BK Fremad Amager 2-0 Glostrup FK              
        BK Fremad Amager 2-2 Greve Fodbold              
        BK Fremad Amager 1-0 Holbæk B&IF              
        BK Fremad Amager 0-1 KB [FCK 2]              
        BK Fremad Amager 2-0 Skovlunde IF              
        BK Fremad Amager 4-2 Slagelse BK&IF              
        BK Fremad Amager 2-1 Stenløse BK              
        BK Fremad Amager 2-1 Værløse BK              
 
     
 
  BK Skjold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Skjold 1-0 B 1908              
        BK Skjold 1-2 B 93              
        BK Skjold 0-3 BK Fremad Amager              
        BK Skjold 3-1 Brøndby IF [2]              
        BK Skjold 0-0 Brønshøj BK              
        BK Skjold 1-3 BSV              
        BK Skjold 5-1 FC Roskilde              
        BK Skjold 1-6 Glostrup FK              
        BK Skjold 4-2 Greve Fodbold              
        BK Skjold 1-0 Holbæk B&IF              
        BK Skjold 1-1 KB [FCK 2]              
        BK Skjold 1-0 Skovlunde IF              
        BK Skjold 5-1 Slagelse BK&IF              
        BK Skjold 0-1 Stenløse BK              
        BK Skjold 2-1 Værløse BK              
 
     
 
  Brøndby IF [2]    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brøndby IF [2] 2-1 B 1908              
        Brøndby IF [2] 5-1 B 93              
        Brøndby IF [2] 3-0 BK Fremad Amager              
        Brøndby IF [2] 7-1 BK Skjold              
        Brøndby IF [2] 5-1 Brønshøj BK              
        Brøndby IF [2] 4-0 BSV              
        Brøndby IF [2] 1-1 FC Roskilde              
        Brøndby IF [2] 3-1 Glostrup FK              
        Brøndby IF [2] 4-0 Greve Fodbold              
        Brøndby IF [2] 3-0 Holbæk B&IF              
        Brøndby IF [2] 1-1 KB [FCK 2]              
        Brøndby IF [2] 0-2 Skovlunde IF              
        Brøndby IF [2] 3-2 Slagelse BK&IF              
        Brøndby IF [2] 4-2 Stenløse BK              
        Brøndby IF [2] 1-1 Værløse BK              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 3-2 B 1908              
        Brønshøj BK 2-1 B 93              
        Brønshøj BK 4-2 BK Fremad Amager              
        Brønshøj BK 1-3 BK Skjold              
        Brønshøj BK 2-2 Brøndby IF [2]              
        Brønshøj BK 8-1 BSV              
        Brønshøj BK 0-3 FC Roskilde              
        Brønshøj BK 1-0 Glostrup FK              
        Brønshøj BK 0-3 Greve Fodbold              
        Brønshøj BK 1-1 Holbæk B&IF              
        Brønshøj BK 2-1 KB [FCK 2]              
        Brønshøj BK 3-2 Skovlunde IF              
        Brønshøj BK 4-2 Slagelse BK&IF              
        Brønshøj BK 2-0 Stenløse BK              
        Brønshøj BK 3-2 Værløse BK              
 
     
 
  BSV    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BSV 5-2 B 1908              
        BSV 2-1 B 93              
        BSV 1-3 BK Fremad Amager              
        BSV 2-1 BK Skjold              
        BSV 1-3 Brøndby IF [2]              
        BSV 1-2 Brønshøj BK              
        BSV 1-2 FC Roskilde              
        BSV 0-1 Glostrup FK              
        BSV 2-1 Greve Fodbold              
        BSV 1-2 Holbæk B&IF              
        BSV 0-2 KB [FCK 2]              
        BSV 2-4 Skovlunde IF              
        BSV 2-1 Slagelse BK&IF              
        BSV 3-2 Stenløse BK              
        BSV 4-0 Værløse BK              
 
     
 
  FC Roskilde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Roskilde 1-0 B 1908              
        FC Roskilde 3-0 B 93              
        FC Roskilde 2-1 BK Fremad Amager              
        FC Roskilde 2-2 BK Skjold              
        FC Roskilde 2-1 Brøndby IF [2]              
        FC Roskilde 3-0 Brønshøj BK              
        FC Roskilde 4-0 BSV              
        FC Roskilde 3-1 Glostrup FK              
        FC Roskilde 2-0 Greve Fodbold              
        FC Roskilde 3-0 Holbæk B&IF              
        FC Roskilde 1-1 KB [FCK 2]              
        FC Roskilde 3-2 Skovlunde IF              
        FC Roskilde 3-1 Slagelse BK&IF              
        FC Roskilde 1-0 Stenløse BK              
        FC Roskilde 3-2 Værløse BK              
 
     
 
  Glostrup FK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Glostrup FK 0-2 B 1908              
        Glostrup FK 0-1 B 93              
        Glostrup FK 0-4 BK Fremad Amager              
        Glostrup FK 1-1 BK Skjold              
        Glostrup FK 3-0 Brøndby IF [2]              
        Glostrup FK 1-2 Brønshøj BK              
        Glostrup FK 3-0 BSV              
        Glostrup FK 0-1 FC Roskilde              
        Glostrup FK 0-2 Greve Fodbold              
        Glostrup FK 1-5 Holbæk B&IF              
        Glostrup FK 2-2 KB [FCK 2]              
        Glostrup FK 4-3 Skovlunde IF              
        Glostrup FK 2-1 Slagelse BK&IF              
        Glostrup FK 1-3 Stenløse BK              
        Glostrup FK 5-1 Værløse BK              
 
     
 
  Greve Fodbold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Greve Fodbold 0-5 B 1908              
        Greve Fodbold 1-1 B 93              
        Greve Fodbold 1-0 BK Fremad Amager              
        Greve Fodbold 0-2 BK Skjold              
        Greve Fodbold 1-1 Brøndby IF [2]              
        Greve Fodbold 2-1 Brønshøj BK              
        Greve Fodbold 1-0 BSV              
        Greve Fodbold 2-2 FC Roskilde              
        Greve Fodbold 2-0 Glostrup FK              
        Greve Fodbold 3-6 Holbæk B&IF              
        Greve Fodbold 1-5 KB [FCK 2]              
        Greve Fodbold 2-3 Skovlunde IF              
        Greve Fodbold 2-3 Slagelse BK&IF              
        Greve Fodbold 0-1 Stenløse BK              
        Greve Fodbold 1-0 Værløse BK              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 1-1 B 1908              
        Holbæk B&IF 0-5 B 93              
        Holbæk B&IF 0-3 BK Fremad Amager              
        Holbæk B&IF 2-3 BK Skjold              
        Holbæk B&IF 2-2 Brøndby IF [2]              
        Holbæk B&IF 0-3 Brønshøj BK              
        Holbæk B&IF 0-1 BSV              
        Holbæk B&IF 1-4 FC Roskilde              
        Holbæk B&IF 1-5 Glostrup FK              
        Holbæk B&IF 2-2 Greve Fodbold              
        Holbæk B&IF 3-0 KB [FCK 2]              
        Holbæk B&IF 1-2 Skovlunde IF              
        Holbæk B&IF 0-2 Slagelse BK&IF              
        Holbæk B&IF 2-2 Stenløse BK              
        Holbæk B&IF 2-1 Værløse BK              
 
     
 
  KB [FCK 2]    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        KB [FCK 2] 8-2 B 1908              
        KB [FCK 2] 4-2 B 93              
        KB [FCK 2] 0-2 BK Fremad Amager              
        KB [FCK 2] 3-0 BK Skjold              
        KB [FCK 2] 2-2 Brøndby IF [2]              
        KB [FCK 2] 2-3 Brønshøj BK              
        KB [FCK 2] 2-0 BSV              
        KB [FCK 2] 1-2 FC Roskilde              
        KB [FCK 2] 2-0 Glostrup FK              
        KB [FCK 2] 3-1 Greve Fodbold              
        KB [FCK 2] 2-2 Holbæk B&IF              
        KB [FCK 2] 1-0 Skovlunde IF              
        KB [FCK 2] 1-2 Slagelse BK&IF              
        KB [FCK 2] 1-2 Stenløse BK              
        KB [FCK 2] 0-1 Værløse BK              
 
     
 
  Skovlunde IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skovlunde IF 2-1 B 1908              
        Skovlunde IF 1-1 B 93              
        Skovlunde IF 1-3 BK Fremad Amager              
        Skovlunde IF 2-1 BK Skjold              
        Skovlunde IF 0-4 Brøndby IF [2]              
        Skovlunde IF 0-1 Brønshøj BK              
        Skovlunde IF 1-0 BSV              
        Skovlunde IF 1-0 FC Roskilde              
        Skovlunde IF 1-2 Glostrup FK              
        Skovlunde IF 2-3 Greve Fodbold              
        Skovlunde IF 2-1 Holbæk B&IF              
        Skovlunde IF 2-1 KB [FCK 2]              
        Skovlunde IF 4-1 Slagelse BK&IF              
        Skovlunde IF 5-0 Stenløse BK              
        Skovlunde IF 1-0 Værløse BK              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 0-4 B 1908              
        Slagelse BK&IF 2-0 B 93              
        Slagelse BK&IF 1-0 BK Fremad Amager              
        Slagelse BK&IF 0-0 BK Skjold              
        Slagelse BK&IF 4-1 Brøndby IF [2]              
        Slagelse BK&IF 2-1 Brønshøj BK              
        Slagelse BK&IF 2-0 BSV              
        Slagelse BK&IF 3-1 FC Roskilde              
        Slagelse BK&IF 3-1 Glostrup FK              
        Slagelse BK&IF 1-0 Greve Fodbold              
        Slagelse BK&IF 2-1 Holbæk B&IF              
        Slagelse BK&IF 1-4 KB [FCK 2]              
        Slagelse BK&IF 2-1 Skovlunde IF              
        Slagelse BK&IF 1-1 Stenløse BK              
        Slagelse BK&IF 1-0 Værløse BK              
 
     
 
  Stenløse BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Stenløse BK 2-1 B 1908              
        Stenløse BK 1-3 B 93              
        Stenløse BK 1-3 BK Fremad Amager              
        Stenløse BK 1-1 BK Skjold              
        Stenløse BK 0-1 Brøndby IF [2]              
        Stenløse BK 1-4 Brønshøj BK              
        Stenløse BK 1-2 BSV              
        Stenløse BK 2-1 FC Roskilde              
        Stenløse BK 4-0 Glostrup FK              
        Stenløse BK 0-1 Greve Fodbold              
        Stenløse BK 2-2 Holbæk B&IF              
        Stenløse BK 0-0 KB [FCK 2]              
        Stenløse BK 2-0 Skovlunde IF              
        Stenløse BK 0-3 Slagelse BK&IF              
        Stenløse BK 2-2 Værløse BK              
 
     
 
  Værløse BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Værløse BK 1-4 B 1908              
        Værløse BK 2-4 B 93              
        Værløse BK 1-5 BK Fremad Amager              
        Værløse BK 1-1 BK Skjold              
        Værløse BK 0-1 Brøndby IF [2]              
        Værløse BK 0-1 Brønshøj BK              
        Værløse BK 1-0 BSV              
        Værløse BK 0-1 FC Roskilde              
        Værløse BK 2-1 Glostrup FK              
        Værløse BK 2-1 Greve Fodbold              
        Værløse BK 4-1 Holbæk B&IF              
        Værløse BK 1-2 KB [FCK 2]              
        Værløse BK 2-0 Skovlunde IF              
        Værløse BK 2-1 Slagelse BK&IF              
        Værløse BK 3-1 Stenløse BK