Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2013/14, 2. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 1908    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1908 2-0 B 93              
        B 1908 2-1 BK Avarta              
        B 1908 1-4 BK Frem              
        B 1908 0-3 BK Fremad Amager              
        B 1908 2-1 BSV              
        B 1908 2-0 FC Helsingør              
        B 1908 0-0 FC Roskilde              
        B 1908 2-0 Gentofte-Vangede IF              
        B 1908 2-0 IF Skjold Birkerød              
        B 1908 0-1 Nordvest FC              
        B 1908 5-1 Nykøbing FC              
        B 1908 1-2 Næstved BK              
        B 1908 1-0 SC Egedal              
        B 1908 2-3 Svebølle BK&IF              
        B 1908 2-3 Vanløse IF              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-1 B 1908              
        B 93 4-1 BK Avarta              
        B 93 0-0 BK Frem              
        B 93 1-2 BK Fremad Amager              
        B 93 1-2 BSV              
        B 93 0-2 FC Helsingør              
        B 93 1-1 FC Roskilde              
        B 93 1-1 Gentofte-Vangede IF              
        B 93 1-0 IF Skjold Birkerød              
        B 93 0-1 Nordvest FC              
        B 93 4-0 Nykøbing FC              
        B 93 0-1 Næstved BK              
        B 93 3-0 SC Egedal              
        B 93 0-2 Svebølle BK&IF              
        B 93 2-3 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 1-3 B 1908              
        BK Avarta 3-2 B 93              
        BK Avarta 1-7 BK Frem              
        BK Avarta 3-2 BK Fremad Amager              
        BK Avarta 1-2 BSV              
        BK Avarta 3-3 FC Helsingør              
        BK Avarta 2-4 FC Roskilde              
        BK Avarta 0-2 Gentofte-Vangede IF              
        BK Avarta 1-3 IF Skjold Birkerød              
        BK Avarta 2-2 Nordvest FC              
        BK Avarta 2-4 Nykøbing FC              
        BK Avarta 0-2 Næstved BK              
        BK Avarta 3-1 SC Egedal              
        BK Avarta 1-1 Svebølle BK&IF              
        BK Avarta 2-2 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 1-1 B 1908              
        BK Frem 1-1 B 93              
        BK Frem 2-1 BK Avarta              
        BK Frem 2-3 BK Fremad Amager              
        BK Frem 0-1 BSV              
        BK Frem 2-1 FC Helsingør              
        BK Frem 0-4 FC Roskilde              
        BK Frem 1-1 Gentofte-Vangede IF              
        BK Frem 2-0 IF Skjold Birkerød              
        BK Frem 1-1 Nordvest FC              
        BK Frem 1-3 Nykøbing FC              
        BK Frem 1-3 Næstved BK              
        BK Frem 1-1 SC Egedal              
        BK Frem 0-0 Svebølle BK&IF              
        BK Frem 3-0 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 4-1 B 1908              
        BK Fremad Amager 2-3 B 93              
        BK Fremad Amager 1-2 BK Avarta              
        BK Fremad Amager 1-1 BK Frem              
        BK Fremad Amager 2-1 BSV              
        BK Fremad Amager 2-1 FC Helsingør              
        BK Fremad Amager 2-6 FC Roskilde              
        BK Fremad Amager 8-2 Gentofte-Vangede IF              
        BK Fremad Amager 3-1 IF Skjold Birkerød              
        BK Fremad Amager 2-0 Nordvest FC              
        BK Fremad Amager 4-3 Nykøbing FC              
        BK Fremad Amager 2-2 Næstved BK              
        BK Fremad Amager 1-1 SC Egedal              
        BK Fremad Amager 1-2 Svebølle BK&IF              
        BK Fremad Amager 4-0 Vanløse IF              
 
     
 
  BSV    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BSV 1-1 B 1908              
        BSV 1-3 B 93              
        BSV 2-2 BK Avarta              
        BSV 1-1 BK Frem              
        BSV 2-2 BK Fremad Amager              
        BSV 0-0 FC Helsingør              
        BSV 0-4 FC Roskilde              
        BSV 3-2 Gentofte-Vangede IF              
        BSV 1-1 IF Skjold Birkerød              
        BSV 1-1 Nordvest FC              
        BSV 1-0 Nykøbing FC              
        BSV 0-1 Næstved BK              
        BSV 1-0 SC Egedal              
        BSV 0-1 Svebølle BK&IF              
        BSV 6-1 Vanløse IF              
 
     
 
  FC Helsingør    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Helsingør 1-0 B 1908              
        FC Helsingør 2-1 B 93              
        FC Helsingør 2-3 BK Avarta              
        FC Helsingør 4-0 BK Frem              
        FC Helsingør 6-1 BK Fremad Amager              
        FC Helsingør 0-0 BSV              
        FC Helsingør 3-1 FC Roskilde              
        FC Helsingør 0-1 Gentofte-Vangede IF              
        FC Helsingør 3-0 IF Skjold Birkerød              
        FC Helsingør 3-2 Nordvest FC              
        FC Helsingør 3-0 Nykøbing FC              
        FC Helsingør 0-2 Næstved BK              
        FC Helsingør 5-1 SC Egedal              
        FC Helsingør 2-0 Svebølle BK&IF              
        FC Helsingør 7-1 Vanløse IF              
 
     
 
  FC Roskilde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Roskilde 2-1 B 1908              
        FC Roskilde 1-0 B 93              
        FC Roskilde 2-1 BK Avarta              
        FC Roskilde 2-0 BK Frem              
        FC Roskilde 3-0 BK Fremad Amager              
        FC Roskilde 2-0 BSV              
        FC Roskilde 1-0 FC Helsingør              
        FC Roskilde 2-0 Gentofte-Vangede IF              
        FC Roskilde 4-1 IF Skjold Birkerød              
        FC Roskilde 5-3 Nordvest FC              
        FC Roskilde 1-3 Nykøbing FC              
        FC Roskilde 2-0 Næstved BK              
        FC Roskilde 6-1 SC Egedal              
        FC Roskilde 3-0 Svebølle BK&IF              
        FC Roskilde 1-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Gentofte-Vangede IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Gentofte-Vangede IF 1-2 B 1908              
        Gentofte-Vangede IF 1-3 B 93              
        Gentofte-Vangede IF 2-1 BK Avarta              
        Gentofte-Vangede IF 2-1 BK Frem              
        Gentofte-Vangede IF 1-1 BK Fremad Amager              
        Gentofte-Vangede IF 1-1 BSV              
        Gentofte-Vangede IF 3-1 FC Helsingør              
        Gentofte-Vangede IF 0-6 FC Roskilde              
        Gentofte-Vangede IF 3-0 IF Skjold Birkerød              
        Gentofte-Vangede IF 2-2 Nordvest FC              
        Gentofte-Vangede IF 0-3 Nykøbing FC              
        Gentofte-Vangede IF 1-3 Næstved BK              
        Gentofte-Vangede IF 2-2 SC Egedal              
        Gentofte-Vangede IF 0-0 Svebølle BK&IF              
        Gentofte-Vangede IF 0-1 Vanløse IF              
 
     
 
  IF Skjold Birkerød    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Skjold Birkerød 2-1 B 1908              
        IF Skjold Birkerød 2-2 B 93              
        IF Skjold Birkerød 2-1 BK Avarta              
        IF Skjold Birkerød 2-4 BK Frem              
        IF Skjold Birkerød 2-7 BK Fremad Amager              
        IF Skjold Birkerød 0-1 BSV              
        IF Skjold Birkerød 0-3 FC Helsingør              
        IF Skjold Birkerød 0-5 FC Roskilde              
        IF Skjold Birkerød 1-3 Gentofte-Vangede IF              
        IF Skjold Birkerød 2-2 Nordvest FC              
        IF Skjold Birkerød 3-1 Nykøbing FC              
        IF Skjold Birkerød 1-5 Næstved BK              
        IF Skjold Birkerød 1-1 SC Egedal              
        IF Skjold Birkerød 3-1 Svebølle BK&IF              
        IF Skjold Birkerød 2-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Nordvest FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nordvest FC 1-2 B 1908              
        Nordvest FC 1-2 B 93              
        Nordvest FC 2-5 BK Avarta              
        Nordvest FC 5-2 BK Frem              
        Nordvest FC 3-2 BK Fremad Amager              
        Nordvest FC 5-2 BSV              
        Nordvest FC 1-1 FC Helsingør              
        Nordvest FC 1-3 FC Roskilde              
        Nordvest FC 4-0 Gentofte-Vangede IF              
        Nordvest FC 4-3 IF Skjold Birkerød              
        Nordvest FC 2-0 Nykøbing FC              
        Nordvest FC 3-5 Næstved BK              
        Nordvest FC 4-0 SC Egedal              
        Nordvest FC 1-0 Svebølle BK&IF              
        Nordvest FC 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Nykøbing FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nykøbing FC 1-2 B 1908              
        Nykøbing FC 3-0 B 93              
        Nykøbing FC 3-1 BK Avarta              
        Nykøbing FC 0-0 BK Frem              
        Nykøbing FC 0-4 BK Fremad Amager              
        Nykøbing FC 1-3 BSV              
        Nykøbing FC 1-1 FC Helsingør              
        Nykøbing FC 1-3 FC Roskilde              
        Nykøbing FC 3-6 Gentofte-Vangede IF              
        Nykøbing FC 3-1 IF Skjold Birkerød              
        Nykøbing FC 3-3 Nordvest FC              
        Nykøbing FC 1-1 Næstved BK              
        Nykøbing FC 2-1 SC Egedal              
        Nykøbing FC 1-0 Svebølle BK&IF              
        Nykøbing FC 3-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Næstved BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved BK 0-1 B 1908              
        Næstved BK 3-0 B 93              
        Næstved BK 1-1 BK Avarta              
        Næstved BK 1-1 BK Frem              
        Næstved BK 2-2 BK Fremad Amager              
        Næstved BK 2-2 BSV              
        Næstved BK 5-1 FC Helsingør              
        Næstved BK 2-4 FC Roskilde              
        Næstved BK 4-0 Gentofte-Vangede IF              
        Næstved BK 1-0 IF Skjold Birkerød              
        Næstved BK 5-2 Nordvest FC              
        Næstved BK 2-0 Nykøbing FC              
        Næstved BK 2-2 SC Egedal              
        Næstved BK 0-3 Svebølle BK&IF              
        Næstved BK 6-1 Vanløse IF              
 
     
 
  SC Egedal    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        SC Egedal 0-2 B 1908              
        SC Egedal 4-2 B 93              
        SC Egedal 0-2 BK Avarta              
        SC Egedal 1-5 BK Frem              
        SC Egedal 3-2 BK Fremad Amager              
        SC Egedal 1-1 BSV              
        SC Egedal 0-2 FC Helsingør              
        SC Egedal 0-5 FC Roskilde              
        SC Egedal 0-2 Gentofte-Vangede IF              
        SC Egedal 1-4 IF Skjold Birkerød              
        SC Egedal 2-2 Nordvest FC              
        SC Egedal 2-0 Nykøbing FC              
        SC Egedal 1-0 Næstved BK              
        SC Egedal 1-3 Svebølle BK&IF              
        SC Egedal 1-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Svebølle BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svebølle BK&IF 0-3 B 1908              
        Svebølle BK&IF 0-3 B 93              
        Svebølle BK&IF 1-1 BK Avarta              
        Svebølle BK&IF 1-2 BK Frem              
        Svebølle BK&IF 1-4 BK Fremad Amager              
        Svebølle BK&IF 2-0 BSV              
        Svebølle BK&IF 1-2 FC Helsingør              
        Svebølle BK&IF 0-3 FC Roskilde              
        Svebølle BK&IF 2-2 Gentofte-Vangede IF              
        Svebølle BK&IF 2-0 IF Skjold Birkerød              
        Svebølle BK&IF 1-3 Nordvest FC              
        Svebølle BK&IF 2-2 Nykøbing FC              
        Svebølle BK&IF 0-1 Næstved BK              
        Svebølle BK&IF 2-2 SC Egedal              
        Svebølle BK&IF 0-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 1-1 B 1908              
        Vanløse IF 0-1 B 93              
        Vanløse IF 1-2 BK Avarta              
        Vanløse IF 1-0 BK Frem              
        Vanløse IF 0-2 BK Fremad Amager              
        Vanløse IF 2-3 BSV              
        Vanløse IF 1-0 FC Helsingør              
        Vanløse IF 0-2 FC Roskilde              
        Vanløse IF 5-1 Gentofte-Vangede IF              
        Vanløse IF 0-2 IF Skjold Birkerød              
        Vanløse IF 1-3 Nordvest FC              
        Vanløse IF 1-3 Nykøbing FC              
        Vanløse IF 1-5 Næstved BK              
        Vanløse IF 1-1 SC Egedal              
        Vanløse IF 3-1 Svebølle BK&IF