Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2010/11, 2. division vest, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aarhus Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aarhus Fremad 2-1 B 1908              
        Aarhus Fremad 2-3 Blokhus FC              
        Aarhus Fremad 1-0 Brabrand IF              
        Aarhus Fremad 2-1 FC Djursland              
        Aarhus Fremad 2-0 FC Svendborg              
        Aarhus Fremad 0-4 Holstebro BK              
        Aarhus Fremad 3-1 IK Skovbakken              
        Aarhus Fremad 2-0 Lindholm IF              
        Aarhus Fremad 7-1 Middelfart G&BK              
        Aarhus Fremad 2-2 Næsby BK              
        Aarhus Fremad 1-1 Otterup B&IK              
        Aarhus Fremad 2-2 Rishøj BK              
        Aarhus Fremad 4-2 Thisted FC              
        Aarhus Fremad 2-0 Tjørring IF              
        Aarhus Fremad 2-1 Varde IF              
 
     
 
  B 1908    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1908 2-1 Aarhus Fremad              
        B 1908 0-1 Blokhus FC              
        B 1908 0-1 Brabrand IF              
        B 1908 2-0 FC Djursland              
        B 1908 1-0 FC Svendborg              
        B 1908 4-2 Holstebro BK              
        B 1908 0-1 IK Skovbakken              
        B 1908 0-1 Lindholm IF              
        B 1908 3-0 Middelfart G&BK              
  Kampen sluttede oprindeligt 1-2 (1-2), men Middelfart G&BK havde benyttet en ulovlig spiller og blev 12.05.2011 taberdømt.  
        B 1908 0-2 Næsby BK              
        B 1908 1-6 Otterup B&IK              
        B 1908 3-0 Rishøj BK              
        B 1908 1-2 Thisted FC              
        B 1908 1-0 Tjørring IF              
        B 1908 3-0 Varde IF              
 
     
 
  Blokhus FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Blokhus FC 0-3 Aarhus Fremad              
        Blokhus FC 1-1 B 1908              
        Blokhus FC 2-2 Brabrand IF              
        Blokhus FC 2-0 FC Djursland              
        Blokhus FC 2-0 FC Svendborg              
        Blokhus FC 2-1 Holstebro BK              
        Blokhus FC 2-0 IK Skovbakken              
        Blokhus FC 6-0 Lindholm IF              
        Blokhus FC 4-3 Middelfart G&BK              
        Blokhus FC 1-1 Næsby BK              
        Blokhus FC 1-2 Otterup B&IK              
        Blokhus FC 7-0 Rishøj BK              
        Blokhus FC 3-2 Thisted FC              
        Blokhus FC 1-0 Tjørring IF              
        Blokhus FC 3-2 Varde IF              
 
     
 
  Brabrand IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brabrand IF 2-2 Aarhus Fremad              
        Brabrand IF 0-0 B 1908              
        Brabrand IF 0-0 Blokhus FC              
        Brabrand IF 1-2 FC Djursland              
        Brabrand IF 1-3 FC Svendborg              
        Brabrand IF 0-0 Holstebro BK              
        Brabrand IF 1-1 IK Skovbakken              
        Brabrand IF 2-3 Lindholm IF              
        Brabrand IF 0-0 Middelfart G&BK              
        Brabrand IF 1-1 Næsby BK              
        Brabrand IF 4-0 Otterup B&IK              
        Brabrand IF 1-0 Rishøj BK              
        Brabrand IF 3-1 Thisted FC              
        Brabrand IF 3-0 Tjørring IF              
        Brabrand IF 0-0 Varde IF              
 
     
 
  FC Djursland    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Djursland 1-2 Aarhus Fremad              
        FC Djursland 2-2 B 1908              
        FC Djursland 1-2 Blokhus FC              
        FC Djursland 0-1 Brabrand IF              
        FC Djursland 2-1 FC Svendborg              
        FC Djursland 0-2 Holstebro BK              
        FC Djursland 0-1 IK Skovbakken              
        FC Djursland 2-1 Lindholm IF              
        FC Djursland 2-2 Middelfart G&BK              
        FC Djursland 2-4 Næsby BK              
        FC Djursland 2-1 Otterup B&IK              
        FC Djursland 4-0 Rishøj BK              
        FC Djursland 3-3 Thisted FC              
        FC Djursland 5-0 Tjørring IF              
        FC Djursland 2-0 Varde IF              
 
     
 
  FC Svendborg    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Svendborg 0-4 Aarhus Fremad              
        FC Svendborg 2-3 B 1908              
        FC Svendborg 2-2 Blokhus FC              
        FC Svendborg 0-1 Brabrand IF              
        FC Svendborg 2-0 FC Djursland              
        FC Svendborg 2-3 Holstebro BK              
        FC Svendborg 2-3 IK Skovbakken              
        FC Svendborg 3-2 Lindholm IF              
        FC Svendborg 3-0 Middelfart G&BK              
        FC Svendborg 1-2 Næsby BK              
        FC Svendborg 4-1 Otterup B&IK              
        FC Svendborg 1-1 Rishøj BK              
        FC Svendborg 1-5 Thisted FC              
        FC Svendborg 5-0 Tjørring IF              
        FC Svendborg 3-1 Varde IF              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 0-3 Aarhus Fremad              
        Holstebro BK 3-1 B 1908              
        Holstebro BK 1-3 Blokhus FC              
        Holstebro BK 0-2 Brabrand IF              
        Holstebro BK 3-1 FC Djursland              
        Holstebro BK 0-0 FC Svendborg              
        Holstebro BK 1-1 IK Skovbakken              
        Holstebro BK 3-4 Lindholm IF              
        Holstebro BK 2-2 Middelfart G&BK              
        Holstebro BK 1-1 Næsby BK              
        Holstebro BK 1-2 Otterup B&IK              
        Holstebro BK 2-1 Rishøj BK              
        Holstebro BK 1-4 Thisted FC              
        Holstebro BK 2-0 Tjørring IF              
        Holstebro BK 1-3 Varde IF              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 3-3 Aarhus Fremad              
        IK Skovbakken 2-1 B 1908              
        IK Skovbakken 2-2 Blokhus FC              
        IK Skovbakken 2-1 Brabrand IF              
        IK Skovbakken 2-0 FC Djursland              
        IK Skovbakken 3-0 FC Svendborg              
        IK Skovbakken 5-1 Holstebro BK              
        IK Skovbakken 4-1 Lindholm IF              
        IK Skovbakken 1-1 Middelfart G&BK              
        IK Skovbakken 0-0 Næsby BK              
        IK Skovbakken 2-4 Otterup B&IK              
        IK Skovbakken 0-3 Rishøj BK              
        IK Skovbakken 1-1 Thisted FC              
        IK Skovbakken 4-2 Tjørring IF              
        IK Skovbakken 1-1 Varde IF              
 
     
 
  Lindholm IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lindholm IF 2-1 Aarhus Fremad              
        Lindholm IF 2-2 B 1908              
        Lindholm IF 1-4 Blokhus FC              
        Lindholm IF 1-2 Brabrand IF              
        Lindholm IF 1-1 FC Djursland              
        Lindholm IF 0-4 FC Svendborg              
        Lindholm IF 0-2 Holstebro BK              
        Lindholm IF 0-1 IK Skovbakken              
        Lindholm IF 2-4 Middelfart G&BK              
        Lindholm IF 2-0 Næsby BK              
        Lindholm IF 1-1 Otterup B&IK              
        Lindholm IF 2-2 Rishøj BK              
        Lindholm IF 0-2 Thisted FC              
        Lindholm IF 4-2 Tjørring IF              
        Lindholm IF 3-0 Varde IF              
 
     
 
  Middelfart G&BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Middelfart G&BK 0-3 Aarhus Fremad              
        Middelfart G&BK 2-3 B 1908              
        Middelfart G&BK 0-3 Blokhus FC              
  Kampen sluttede oprindeligt 6-5 (3-1), men Middelfart G&BK havde benyttet en ulovlig spiller og blev 12.05.2011 taberdømt.  
        Middelfart G&BK 2-5 Brabrand IF              
        Middelfart G&BK 5-1 FC Djursland              
        Middelfart G&BK 3-1 FC Svendborg              
        Middelfart G&BK 3-0 Holstebro BK              
        Middelfart G&BK 1-3 IK Skovbakken              
        Middelfart G&BK 1-1 Lindholm IF              
        Middelfart G&BK 1-1 Næsby BK              
        Middelfart G&BK 3-0 Otterup B&IK              
        Middelfart G&BK 1-4 Rishøj BK              
        Middelfart G&BK 0-7 Thisted FC              
        Middelfart G&BK 1-0 Tjørring IF              
        Middelfart G&BK 2-1 Varde IF              
 
     
 
  Næsby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næsby BK 1-2 Aarhus Fremad              
        Næsby BK 1-0 B 1908              
        Næsby BK 2-2 Blokhus FC              
        Næsby BK 1-0 Brabrand IF              
        Næsby BK 2-3 FC Djursland              
        Næsby BK 0-0 FC Svendborg              
        Næsby BK 2-0 Holstebro BK              
        Næsby BK 2-0 IK Skovbakken              
        Næsby BK 3-0 Lindholm IF              
        Næsby BK 0-2 Middelfart G&BK              
        Næsby BK 1-3 Otterup B&IK              
        Næsby BK 2-2 Rishøj BK              
        Næsby BK 1-2 Thisted FC              
        Næsby BK 2-0 Tjørring IF              
        Næsby BK 1-1 Varde IF              
 
     
 
  Otterup B&IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Otterup B&IK 1-2 Aarhus Fremad              
        Otterup B&IK 1-1 B 1908              
        Otterup B&IK 0-4 Blokhus FC              
        Otterup B&IK 1-0 Brabrand IF              
        Otterup B&IK 1-5 FC Djursland              
        Otterup B&IK 1-4 FC Svendborg              
        Otterup B&IK 3-1 Holstebro BK              
        Otterup B&IK 4-2 IK Skovbakken              
        Otterup B&IK 4-3 Lindholm IF              
        Otterup B&IK 2-3 Middelfart G&BK              
        Otterup B&IK 2-3 Næsby BK              
        Otterup B&IK 1-3 Rishøj BK              
        Otterup B&IK 0-3 Thisted FC              
        Otterup B&IK 2-3 Tjørring IF              
        Otterup B&IK 1-1 Varde IF              
 
     
 
  Rishøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Rishøj BK 2-2 Aarhus Fremad              
        Rishøj BK 1-1 B 1908              
        Rishøj BK 1-4 Blokhus FC              
        Rishøj BK 0-0 Brabrand IF              
        Rishøj BK 2-1 FC Djursland              
        Rishøj BK 1-2 FC Svendborg              
        Rishøj BK 1-1 Holstebro BK              
        Rishøj BK 1-2 IK Skovbakken              
        Rishøj BK 0-3 Lindholm IF              
        Rishøj BK 3-0 Middelfart G&BK              
  Kampen sluttede oprindeligt 2-3 (1-3), men Middelfart G&BK havde benyttet en ulovlig spiller og blev 12.05.2011 taberdømt.  
        Rishøj BK 2-2 Næsby BK              
        Rishøj BK 0-2 Otterup B&IK              
        Rishøj BK 0-0 Thisted FC              
        Rishøj BK 0-2 Tjørring IF              
        Rishøj BK 2-1 Varde IF              
 
     
 
  Thisted FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Thisted FC 1-3 Aarhus Fremad              
        Thisted FC 2-1 B 1908              
        Thisted FC 1-4 Blokhus FC              
        Thisted FC 1-0 Brabrand IF              
        Thisted FC 2-2 FC Djursland              
        Thisted FC 2-2 FC Svendborg              
        Thisted FC 3-2 Holstebro BK              
        Thisted FC 0-0 IK Skovbakken              
        Thisted FC 3-2 Lindholm IF              
        Thisted FC 2-0 Middelfart G&BK              
        Thisted FC 2-3 Næsby BK              
        Thisted FC 6-0 Otterup B&IK              
        Thisted FC 0-1 Rishøj BK              
        Thisted FC 3-0 Tjørring IF              
        Thisted FC 2-0 Varde IF              
 
     
 
  Tjørring IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Tjørring IF 0-3 Aarhus Fremad              
        Tjørring IF 2-1 B 1908              
        Tjørring IF 2-4 Blokhus FC              
        Tjørring IF 0-3 Brabrand IF              
        Tjørring IF 2-1 FC Djursland              
        Tjørring IF 1-2 FC Svendborg              
        Tjørring IF 0-0 Holstebro BK              
        Tjørring IF 3-2 IK Skovbakken              
        Tjørring IF 2-5 Lindholm IF              
        Tjørring IF 5-2 Middelfart G&BK              
        Tjørring IF 2-2 Næsby BK              
        Tjørring IF 3-2 Otterup B&IK              
        Tjørring IF 3-1 Rishøj BK              
        Tjørring IF 1-4 Thisted FC              
        Tjørring IF 0-1 Varde IF              
 
     
 
  Varde IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Varde IF 2-0 Aarhus Fremad              
        Varde IF 2-1 B 1908              
        Varde IF 1-3 Blokhus FC              
        Varde IF 2-3 Brabrand IF              
        Varde IF 2-1 FC Djursland              
        Varde IF 3-3 FC Svendborg              
        Varde IF 3-2 Holstebro BK              
        Varde IF 1-0 IK Skovbakken              
        Varde IF 0-3 Lindholm IF              
        Varde IF 3-2 Middelfart G&BK              
        Varde IF 2-6 Næsby BK              
        Varde IF 5-0 Otterup B&IK              
        Varde IF 3-5 Rishøj BK              
        Varde IF 0-1 Thisted FC              
        Varde IF 0-0 Tjørring IF