Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2011/12, 2. division vest, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aarhus Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aarhus Fremad 2-2 Aarup BK              
        Aarhus Fremad 2-3 BK Marienlyst              
        Aarhus Fremad 1-0 BK Skjold              
        Aarhus Fremad 4-1 Brabrand IF              
        Aarhus Fremad 0-1 FC Fyn              
        Aarhus Fremad 2-1 FC Svendborg              
        Aarhus Fremad 1-1 IK Skovbakken              
        Aarhus Fremad 2-2 Kjellerup IF              
        Aarhus Fremad 3-3 LFA              
        Aarhus Fremad 1-2 Lindholm IF              
        Aarhus Fremad 2-1 Næsby BK              
        Aarhus Fremad 1-1 Otterup B&IK              
        Aarhus Fremad 2-2 Thisted FC              
        Aarhus Fremad 0-1 Varde IF              
        Aarhus Fremad 5-1 Viby IF              
 
     
 
  Aarup BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aarup BK 1-3 Aarhus Fremad              
        Aarup BK 1-1 BK Marienlyst              
        Aarup BK 3-1 BK Skjold              
        Aarup BK 1-1 Brabrand IF              
        Aarup BK 0-3 FC Fyn              
        Aarup BK 0-2 FC Svendborg              
        Aarup BK 1-0 IK Skovbakken              
        Aarup BK 2-3 Kjellerup IF              
        Aarup BK 4-3 LFA              
        Aarup BK 1-3 Lindholm IF              
        Aarup BK 0-6 Næsby BK              
        Aarup BK 1-2 Otterup B&IK              
        Aarup BK 2-1 Thisted FC              
        Aarup BK 4-4 Varde IF              
        Aarup BK 0-4 Viby IF              
 
     
 
  BK Marienlyst    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Marienlyst 3-2 Aarhus Fremad              
        BK Marienlyst 0-3 Aarup BK              
        BK Marienlyst 3-0 BK Skjold              
        BK Marienlyst 3-0 Brabrand IF              
        BK Marienlyst 2-5 FC Fyn              
        BK Marienlyst 1-1 FC Svendborg              
        BK Marienlyst 3-1 IK Skovbakken              
        BK Marienlyst 1-1 Kjellerup IF              
        BK Marienlyst 0-1 LFA              
        BK Marienlyst 9-1 Lindholm IF              
        BK Marienlyst 0-3 Næsby BK              
        BK Marienlyst 1-0 Otterup B&IK              
        BK Marienlyst 3-2 Thisted FC              
        BK Marienlyst 0-0 Varde IF              
        BK Marienlyst 3-3 Viby IF              
 
     
 
  BK Skjold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Skjold 1-1 Aarhus Fremad              
        BK Skjold 1-1 Aarup BK              
        BK Skjold 1-3 BK Marienlyst              
        BK Skjold 1-2 Brabrand IF              
        BK Skjold 0-3 FC Fyn              
        BK Skjold 0-3 FC Svendborg              
        BK Skjold 5-1 IK Skovbakken              
        BK Skjold 4-1 Kjellerup IF              
        BK Skjold 4-1 LFA              
        BK Skjold 1-2 Lindholm IF              
        BK Skjold 1-3 Næsby BK              
        BK Skjold 0-1 Otterup B&IK              
        BK Skjold 0-2 Thisted FC              
        BK Skjold 0-1 Varde IF              
        BK Skjold 1-2 Viby IF              
 
     
 
  Brabrand IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brabrand IF 1-2 Aarhus Fremad              
        Brabrand IF 1-2 Aarup BK              
        Brabrand IF 2-0 BK Marienlyst              
        Brabrand IF 4-0 BK Skjold              
        Brabrand IF 1-2 FC Fyn              
        Brabrand IF 0-0 FC Svendborg              
        Brabrand IF 0-1 IK Skovbakken              
        Brabrand IF 0-1 Kjellerup IF              
        Brabrand IF 2-0 LFA              
        Brabrand IF 2-0 Lindholm IF              
        Brabrand IF 1-2 Næsby BK              
        Brabrand IF 3-3 Otterup B&IK              
        Brabrand IF 0-1 Thisted FC              
        Brabrand IF 0-0 Varde IF              
        Brabrand IF 4-0 Viby IF              
 
     
 
  FC Fyn    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Fyn 1-2 Aarhus Fremad              
        FC Fyn 2-0 Aarup BK              
        FC Fyn 6-2 BK Marienlyst              
        FC Fyn 2-0 BK Skjold              
        FC Fyn 2-2 Brabrand IF              
        FC Fyn 5-1 FC Svendborg              
        FC Fyn 1-0 IK Skovbakken              
        FC Fyn 1-0 Kjellerup IF              
        FC Fyn 0-0 LFA              
        FC Fyn 2-0 Lindholm IF              
        FC Fyn 0-2 Næsby BK              
        FC Fyn 6-1 Otterup B&IK              
        FC Fyn 4-1 Thisted FC              
        FC Fyn 0-0 Varde IF              
        FC Fyn 2-1 Viby IF              
 
     
 
  FC Svendborg    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Svendborg 0-2 Aarhus Fremad              
        FC Svendborg 3-1 Aarup BK              
        FC Svendborg 3-3 BK Marienlyst              
        FC Svendborg 2-2 BK Skjold              
        FC Svendborg 4-1 Brabrand IF              
        FC Svendborg 0-1 FC Fyn              
        FC Svendborg 1-0 IK Skovbakken              
        FC Svendborg 2-4 Kjellerup IF              
        FC Svendborg 3-0 LFA              
        FC Svendborg 0-0 Lindholm IF              
        FC Svendborg 1-1 Næsby BK              
        FC Svendborg 2-1 Otterup B&IK              
        FC Svendborg 0-1 Thisted FC              
        FC Svendborg 2-1 Varde IF              
        FC Svendborg 3-0 Viby IF              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 3-0 Aarhus Fremad              
        IK Skovbakken 4-0 Aarup BK              
        IK Skovbakken 3-5 BK Marienlyst              
        IK Skovbakken 2-0 BK Skjold              
        IK Skovbakken 0-1 Brabrand IF              
        IK Skovbakken 0-2 FC Fyn              
        IK Skovbakken 2-2 FC Svendborg              
        IK Skovbakken 0-3 Kjellerup IF              
        IK Skovbakken 1-2 LFA              
        IK Skovbakken 3-0 Lindholm IF              
        IK Skovbakken 0-3 Næsby BK              
        IK Skovbakken 5-2 Otterup B&IK              
        IK Skovbakken 3-1 Thisted FC              
        IK Skovbakken 0-1 Varde IF              
        IK Skovbakken 2-1 Viby IF              
 
     
 
  Kjellerup IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kjellerup IF 0-1 Aarhus Fremad              
        Kjellerup IF 2-0 Aarup BK              
        Kjellerup IF 1-2 BK Marienlyst              
        Kjellerup IF 2-2 BK Skjold              
        Kjellerup IF 1-2 Brabrand IF              
        Kjellerup IF 2-1 FC Fyn              
        Kjellerup IF 1-1 FC Svendborg              
        Kjellerup IF 0-1 IK Skovbakken              
        Kjellerup IF 1-2 LFA              
        Kjellerup IF 0-0 Lindholm IF              
        Kjellerup IF 1-1 Næsby BK              
        Kjellerup IF 2-3 Otterup B&IK              
        Kjellerup IF 2-2 Thisted FC              
        Kjellerup IF 1-1 Varde IF              
        Kjellerup IF 2-0 Viby IF              
 
     
 
  LFA    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        LFA 2-2 Aarhus Fremad              
        LFA 2-0 Aarup BK              
        LFA 3-0 BK Marienlyst              
        LFA 2-2 BK Skjold              
        LFA 0-0 Brabrand IF              
        LFA 1-4 FC Fyn              
        LFA 3-3 FC Svendborg              
        LFA 0-1 IK Skovbakken              
        LFA 3-2 Kjellerup IF              
        LFA 2-3 Lindholm IF              
        LFA 0-2 Næsby BK              
        LFA 2-1 Otterup B&IK              
        LFA 0-4 Thisted FC              
        LFA 0-0 Varde IF              
        LFA 1-1 Viby IF              
 
     
 
  Lindholm IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lindholm IF 2-2 Aarhus Fremad              
        Lindholm IF 1-2 Aarup BK              
        Lindholm IF 0-1 BK Marienlyst              
        Lindholm IF 1-4 BK Skjold              
        Lindholm IF 1-0 Brabrand IF              
        Lindholm IF 0-3 FC Fyn              
        Lindholm IF 1-1 FC Svendborg              
        Lindholm IF 2-3 IK Skovbakken              
        Lindholm IF 3-0 Kjellerup IF              
        Lindholm IF 2-3 LFA              
        Lindholm IF 0-5 Næsby BK              
        Lindholm IF 0-2 Otterup B&IK              
        Lindholm IF 2-4 Thisted FC              
        Lindholm IF 0-0 Varde IF              
        Lindholm IF 0-1 Viby IF              
 
     
 
  Næsby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næsby BK 3-3 Aarhus Fremad              
        Næsby BK 2-1 Aarup BK              
        Næsby BK 3-1 BK Marienlyst              
        Næsby BK 3-1 BK Skjold              
        Næsby BK 2-0 Brabrand IF              
        Næsby BK 0-2 FC Fyn              
        Næsby BK 2-0 FC Svendborg              
        Næsby BK 4-1 IK Skovbakken              
        Næsby BK 3-0 Kjellerup IF              
        Næsby BK 3-1 LFA              
        Næsby BK 5-1 Lindholm IF              
        Næsby BK 3-1 Otterup B&IK              
        Næsby BK 1-2 Thisted FC              
        Næsby BK 2-2 Varde IF              
        Næsby BK 1-0 Viby IF              
 
     
 
  Otterup B&IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Otterup B&IK 0-5 Aarhus Fremad              
        Otterup B&IK 2-2 Aarup BK              
        Otterup B&IK 1-1 BK Marienlyst              
        Otterup B&IK 4-2 BK Skjold              
        Otterup B&IK 2-2 Brabrand IF              
        Otterup B&IK 0-5 FC Fyn              
        Otterup B&IK 2-2 FC Svendborg              
        Otterup B&IK 2-4 IK Skovbakken              
        Otterup B&IK 0-1 Kjellerup IF              
        Otterup B&IK 2-4 LFA              
        Otterup B&IK 1-1 Lindholm IF              
        Otterup B&IK 1-3 Næsby BK              
        Otterup B&IK 0-0 Thisted FC              
        Otterup B&IK 0-3 Varde IF              
        Otterup B&IK 2-1 Viby IF              
 
     
 
  Thisted FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Thisted FC 2-1 Aarhus Fremad              
        Thisted FC 4-0 Aarup BK              
        Thisted FC 3-0 BK Marienlyst              
        Thisted FC 2-2 BK Skjold              
        Thisted FC 2-2 Brabrand IF              
        Thisted FC 1-2 FC Fyn              
        Thisted FC 0-0 FC Svendborg              
        Thisted FC 3-0 IK Skovbakken              
        Thisted FC 1-1 Kjellerup IF              
        Thisted FC 5-1 LFA              
        Thisted FC 2-1 Lindholm IF              
        Thisted FC 4-5 Næsby BK              
        Thisted FC 2-2 Otterup B&IK              
        Thisted FC 3-1 Varde IF              
        Thisted FC 1-0 Viby IF              
 
     
 
  Varde IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Varde IF 2-0 Aarhus Fremad              
        Varde IF 2-2 Aarup BK              
        Varde IF 1-1 BK Marienlyst              
        Varde IF 2-1 BK Skjold              
        Varde IF 1-0 Brabrand IF              
        Varde IF 2-1 FC Fyn              
        Varde IF 2-2 FC Svendborg              
        Varde IF 4-1 IK Skovbakken              
        Varde IF 1-0 Kjellerup IF              
        Varde IF 2-1 LFA              
        Varde IF 1-1 Lindholm IF              
        Varde IF 1-0 Næsby BK              
        Varde IF 0-1 Otterup B&IK              
        Varde IF 2-1 Thisted FC              
        Varde IF 2-1 Viby IF              
 
     
 
  Viby IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viby IF 0-5 Aarhus Fremad              
        Viby IF 1-1 Aarup BK              
        Viby IF 2-2 BK Marienlyst              
        Viby IF 0-1 BK Skjold              
        Viby IF 2-1 Brabrand IF              
        Viby IF 0-2 FC Fyn              
        Viby IF 0-5 FC Svendborg              
        Viby IF 0-1 IK Skovbakken              
        Viby IF 1-2 Kjellerup IF              
        Viby IF 1-4 LFA              
        Viby IF 1-2 Lindholm IF              
        Viby IF 1-3 Næsby BK              
        Viby IF 0-2 Otterup B&IK              
        Viby IF 0-5 Thisted FC              
        Viby IF 2-2 Varde IF