Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2013/14, 2. division vest, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aarhus Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aarhus Fremad 0-0 Brabrand IF              
        Aarhus Fremad 2-1 FC Djursland              
        Aarhus Fremad 1-2 FC Skanderborg              
        Aarhus Fremad 0-0 FC Svendborg              
        Aarhus Fremad 0-5 FC Sydvest              
        Aarhus Fremad 1-1 HIK              
        Aarhus Fremad 2-0 IK Skovbakken              
        Aarhus Fremad 1-1 Jammerbugt FC              
        Aarhus Fremad 1-1 Middelfart G&BK              
        Aarhus Fremad 2-0 Næsby BK              
        Aarhus Fremad 1-1 Odder I&GF              
        Aarhus Fremad 2-0 Ringkøbing IF              
        Aarhus Fremad 0-2 Rishøj BK              
        Aarhus Fremad 1-2 Skive IK              
        Aarhus Fremad 1-2 Thisted FC              
 
     
 
  Brabrand IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brabrand IF 0-0 Aarhus Fremad              
        Brabrand IF 2-0 FC Djursland              
        Brabrand IF 3-2 FC Skanderborg              
        Brabrand IF 1-0 FC Svendborg              
        Brabrand IF 5-2 FC Sydvest              
        Brabrand IF 0-1 HIK              
        Brabrand IF 1-2 IK Skovbakken              
        Brabrand IF 1-1 Jammerbugt FC              
        Brabrand IF 2-3 Middelfart G&BK              
        Brabrand IF 3-1 Næsby BK              
        Brabrand IF 2-0 Odder I&GF              
        Brabrand IF 5-2 Ringkøbing IF              
        Brabrand IF 0-0 Rishøj BK              
        Brabrand IF 1-4 Skive IK              
        Brabrand IF 1-2 Thisted FC              
 
     
 
  FC Djursland    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Djursland 0-1 Aarhus Fremad              
        FC Djursland 0-0 Brabrand IF              
        FC Djursland 0-1 FC Skanderborg              
        FC Djursland 0-2 FC Svendborg              
        FC Djursland 1-2 FC Sydvest              
        FC Djursland 0-1 HIK              
        FC Djursland 1-3 IK Skovbakken              
        FC Djursland 2-4 Jammerbugt FC              
        FC Djursland 1-2 Middelfart G&BK              
        FC Djursland 0-2 Næsby BK              
        FC Djursland 1-0 Odder I&GF              
        FC Djursland 0-3 Ringkøbing IF              
        FC Djursland 1-3 Rishøj BK              
        FC Djursland 0-5 Skive IK              
        FC Djursland 1-3 Thisted FC              
 
     
 
  FC Skanderborg    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Skanderborg 1-1 Aarhus Fremad              
        FC Skanderborg 3-2 Brabrand IF              
        FC Skanderborg 4-3 FC Djursland              
        FC Skanderborg 3-3 FC Svendborg              
        FC Skanderborg 1-1 FC Sydvest              
        FC Skanderborg 1-2 HIK              
        FC Skanderborg 2-1 IK Skovbakken              
        FC Skanderborg 1-3 Jammerbugt FC              
        FC Skanderborg 1-3 Middelfart G&BK              
        FC Skanderborg 1-2 Næsby BK              
        FC Skanderborg 1-0 Odder I&GF              
        FC Skanderborg 1-2 Ringkøbing IF              
        FC Skanderborg 1-1 Rishøj BK              
        FC Skanderborg 1-2 Skive IK              
        FC Skanderborg 2-1 Thisted FC              
 
     
 
  FC Svendborg    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Svendborg 3-0 Aarhus Fremad              
        FC Svendborg 1-2 Brabrand IF              
        FC Svendborg 2-0 FC Djursland              
        FC Svendborg 2-2 FC Skanderborg              
        FC Svendborg 2-1 FC Sydvest              
        FC Svendborg 1-1 HIK              
        FC Svendborg 2-2 IK Skovbakken              
        FC Svendborg 0-2 Jammerbugt FC              
        FC Svendborg 3-2 Middelfart G&BK              
        FC Svendborg 2-0 Næsby BK              
        FC Svendborg 0-2 Odder I&GF              
        FC Svendborg 2-2 Ringkøbing IF              
        FC Svendborg 1-1 Rishøj BK              
        FC Svendborg 1-2 Skive IK              
        FC Svendborg 1-1 Thisted FC              
 
     
 
  FC Sydvest    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Sydvest 1-0 Aarhus Fremad              
        FC Sydvest 0-3 Brabrand IF              
        FC Sydvest 2-1 FC Djursland              
        FC Sydvest 4-2 FC Skanderborg              
        FC Sydvest 3-2 FC Svendborg              
        FC Sydvest 2-2 HIK              
        FC Sydvest 1-6 IK Skovbakken              
        FC Sydvest 2-1 Jammerbugt FC              
        FC Sydvest 3-2 Middelfart G&BK              
        FC Sydvest 1-3 Næsby BK              
        FC Sydvest 2-2 Odder I&GF              
        FC Sydvest 2-2 Ringkøbing IF              
        FC Sydvest 1-3 Rishøj BK              
        FC Sydvest 1-4 Skive IK              
        FC Sydvest 1-1 Thisted FC              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 4-0 Aarhus Fremad              
        HIK 1-1 Brabrand IF              
        HIK 2-2 FC Djursland              
        HIK 3-2 FC Skanderborg              
        HIK 2-1 FC Svendborg              
        HIK 2-1 FC Sydvest              
        HIK 1-0 IK Skovbakken              
        HIK 4-2 Jammerbugt FC              
        HIK 2-1 Middelfart G&BK              
        HIK 0-2 Næsby BK              
        HIK 0-0 Odder I&GF              
        HIK 2-1 Ringkøbing IF              
        HIK 0-2 Rishøj BK              
        HIK 3-5 Skive IK              
        HIK 2-2 Thisted FC              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 0-0 Aarhus Fremad              
        IK Skovbakken 2-4 Brabrand IF              
        IK Skovbakken 1-0 FC Djursland              
        IK Skovbakken 3-2 FC Skanderborg              
        IK Skovbakken 2-1 FC Svendborg              
        IK Skovbakken 5-2 FC Sydvest              
        IK Skovbakken 0-0 HIK              
        IK Skovbakken 1-5 Jammerbugt FC              
        IK Skovbakken 2-1 Middelfart G&BK              
        IK Skovbakken 4-2 Næsby BK              
        IK Skovbakken 0-0 Odder I&GF              
        IK Skovbakken 0-3 Ringkøbing IF              
        IK Skovbakken 3-2 Rishøj BK              
        IK Skovbakken 0-3 Skive IK              
        IK Skovbakken 1-3 Thisted FC              
 
     
 
  Jammerbugt FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Jammerbugt FC 1-0 Aarhus Fremad              
        Jammerbugt FC 1-1 Brabrand IF              
        Jammerbugt FC 1-1 FC Djursland              
        Jammerbugt FC 4-0 FC Skanderborg              
        Jammerbugt FC 2-0 FC Svendborg              
        Jammerbugt FC 3-1 FC Sydvest              
        Jammerbugt FC 2-2 HIK              
        Jammerbugt FC 1-3 IK Skovbakken              
        Jammerbugt FC 3-0 Middelfart G&BK              
        Jammerbugt FC 3-2 Næsby BK              
        Jammerbugt FC 2-1 Odder I&GF              
        Jammerbugt FC 3-2 Ringkøbing IF              
        Jammerbugt FC 0-2 Rishøj BK              
        Jammerbugt FC 3-1 Skive IK              
        Jammerbugt FC 2-0 Thisted FC              
 
     
 
  Middelfart G&BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Middelfart G&BK 1-1 Aarhus Fremad              
        Middelfart G&BK 2-1 Brabrand IF              
        Middelfart G&BK 3-0 FC Djursland              
        Middelfart G&BK 2-2 FC Skanderborg              
        Middelfart G&BK 1-2 FC Svendborg              
        Middelfart G&BK 3-1 FC Sydvest              
        Middelfart G&BK 1-3 HIK              
        Middelfart G&BK 2-0 IK Skovbakken              
        Middelfart G&BK 1-2 Jammerbugt FC              
        Middelfart G&BK 1-1 Næsby BK              
        Middelfart G&BK 4-1 Odder I&GF              
        Middelfart G&BK 1-0 Ringkøbing IF              
        Middelfart G&BK 0-2 Rishøj BK              
        Middelfart G&BK 1-4 Skive IK              
        Middelfart G&BK 0-0 Thisted FC              
 
     
 
  Næsby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næsby BK 3-3 Aarhus Fremad              
        Næsby BK 3-4 Brabrand IF              
        Næsby BK 3-1 FC Djursland              
        Næsby BK 2-1 FC Skanderborg              
        Næsby BK 0-0 FC Svendborg              
        Næsby BK 1-2 FC Sydvest              
        Næsby BK 0-0 HIK              
        Næsby BK 2-2 IK Skovbakken              
        Næsby BK 3-1 Jammerbugt FC              
        Næsby BK 1-2 Middelfart G&BK              
        Næsby BK 1-1 Odder I&GF              
        Næsby BK 3-4 Ringkøbing IF              
        Næsby BK 2-2 Rishøj BK              
        Næsby BK 1-0 Skive IK              
        Næsby BK 1-3 Thisted FC              
 
     
 
  Odder I&GF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odder I&GF 5-2 Aarhus Fremad              
        Odder I&GF 3-0 Brabrand IF              
        Odder I&GF 3-1 FC Djursland              
        Odder I&GF 3-2 FC Skanderborg              
        Odder I&GF 1-1 FC Svendborg              
        Odder I&GF 2-1 FC Sydvest              
        Odder I&GF 0-1 HIK              
        Odder I&GF 0-3 IK Skovbakken              
        Odder I&GF 1-1 Jammerbugt FC              
        Odder I&GF 3-2 Middelfart G&BK              
        Odder I&GF 0-0 Næsby BK              
        Odder I&GF 1-3 Ringkøbing IF              
        Odder I&GF 3-0 Rishøj BK              
        Odder I&GF 1-4 Skive IK              
        Odder I&GF 1-0 Thisted FC              
 
     
 
  Ringkøbing IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ringkøbing IF 0-2 Aarhus Fremad              
        Ringkøbing IF 5-2 Brabrand IF              
        Ringkøbing IF 3-0 FC Djursland              
        Ringkøbing IF 4-2 FC Skanderborg              
        Ringkøbing IF 2-2 FC Svendborg              
        Ringkøbing IF 3-2 FC Sydvest              
        Ringkøbing IF 0-2 HIK              
        Ringkøbing IF 3-2 IK Skovbakken              
        Ringkøbing IF 0-0 Jammerbugt FC              
        Ringkøbing IF 0-1 Middelfart G&BK              
        Ringkøbing IF 4-1 Næsby BK              
        Ringkøbing IF 1-1 Odder I&GF              
        Ringkøbing IF 1-3 Rishøj BK              
        Ringkøbing IF 0-1 Skive IK              
        Ringkøbing IF 2-0 Thisted FC              
 
     
 
  Rishøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Rishøj BK 1-3 Aarhus Fremad              
        Rishøj BK 2-2 Brabrand IF              
        Rishøj BK 2-2 FC Djursland              
        Rishøj BK 4-5 FC Skanderborg              
        Rishøj BK 0-0 FC Svendborg              
        Rishøj BK 3-2 FC Sydvest              
        Rishøj BK 1-4 HIK              
        Rishøj BK 3-1 IK Skovbakken              
        Rishøj BK 3-0 Jammerbugt FC              
        Rishøj BK 3-0 Middelfart G&BK              
        Rishøj BK 3-3 Næsby BK              
        Rishøj BK 3-1 Odder I&GF              
        Rishøj BK 0-1 Ringkøbing IF              
        Rishøj BK 1-2 Skive IK              
        Rishøj BK 1-0 Thisted FC              
 
     
 
  Skive IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skive IK 2-0 Aarhus Fremad              
        Skive IK 2-1 Brabrand IF              
        Skive IK 4-0 FC Djursland              
        Skive IK 2-1 FC Skanderborg              
        Skive IK 2-2 FC Svendborg              
        Skive IK 3-0 FC Sydvest              
        Skive IK 4-2 HIK              
        Skive IK 0-0 IK Skovbakken              
        Skive IK 4-1 Jammerbugt FC              
        Skive IK 3-0 Middelfart G&BK              
        Skive IK 2-1 Næsby BK              
        Skive IK 3-0 Odder I&GF              
        Skive IK 3-1 Ringkøbing IF              
        Skive IK 0-2 Rishøj BK              
        Skive IK 3-1 Thisted FC              
 
     
 
  Thisted FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Thisted FC 2-1 Aarhus Fremad              
        Thisted FC 1-1 Brabrand IF              
        Thisted FC 5-2 FC Djursland              
        Thisted FC 1-1 FC Skanderborg              
        Thisted FC 0-2 FC Svendborg              
        Thisted FC 2-2 FC Sydvest              
        Thisted FC 4-1 HIK              
        Thisted FC 1-0 IK Skovbakken              
        Thisted FC 2-1 Jammerbugt FC              
        Thisted FC 2-1 Middelfart G&BK              
        Thisted FC 0-3 Næsby BK              
        Thisted FC 2-1 Odder I&GF              
        Thisted FC 3-1 Ringkøbing IF              
        Thisted FC 1-2 Rishøj BK              
        Thisted FC 1-2 Skive IK