Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   Vejle BK   Viborg FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2020/21, 2. division vest, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aarhus Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aarhus Fremad 1-2 B 93              
        Aarhus Fremad 3-1 BK Frem              
        Aarhus Fremad 4-1 Brabrand IF              
        Aarhus Fremad 2-1 Dalum IF              
        Aarhus Fremad 4-0 FC Sydvest              
        Aarhus Fremad 1-3 Holbæk B&IF              
        Aarhus Fremad 2-1 Holstebro BK              
        Aarhus Fremad 1-1 Jammerbugt FC              
        Aarhus Fremad 1-2 Middelfart Fodbold              
        Aarhus Fremad 1-1 Næsby BK              
        Aarhus Fremad 4-1 SfB-Oure FA              
        Aarhus Fremad 3-1 Thisted FC              
        Aarhus Fremad 1-1 VSK Aarhus              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 0-5 Aarhus Fremad              
        B 93 0-1 BK Frem              
        B 93 3-2 Brabrand IF              
        B 93 2-1 Dalum IF              
        B 93 3-1 FC Sydvest              
        B 93 6-2 Holbæk B&IF              
        B 93 4-1 Holstebro BK              
        B 93 1-2 Jammerbugt FC              
        B 93 1-0 Middelfart Fodbold              
        B 93 2-3 Næsby BK              
        B 93 1-0 SfB-Oure FA              
        B 93 0-0 Thisted FC              
        B 93 1-1 VSK Aarhus              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 2-2 Aarhus Fremad              
        BK Frem 0-1 B 93              
        BK Frem 2-1 Brabrand IF              
        BK Frem 0-2 Dalum IF              
        BK Frem 1-0 FC Sydvest              
        BK Frem 2-0 Holbæk B&IF              
        BK Frem 3-1 Holstebro BK              
        BK Frem 3-0 Jammerbugt FC              
        BK Frem 2-0 Middelfart Fodbold              
        BK Frem 1-1 Næsby BK              
        BK Frem 3-2 SfB-Oure FA              
        BK Frem 1-1 Thisted FC              
        BK Frem 0-0 VSK Aarhus              
 
     
 
  Braband IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Braband IF 1-1 Aarhus Fremad              
        Braband IF 1-2 B 93              
        Braband IF 1-1 BK Frem              
        Braband IF 1-0 Dalum IF              
        Braband IF 5-0 FC Sydvest              
        Braband IF 1-0 Holbæk B&IF              
        Braband IF 2-1 Holstebro BK              
        Braband IF 0-0 Jammerbugt FC              
        Braband IF 0-2 Middelfart Fodbold              
        Braband IF 1-0 Næsby BK              
        Braband IF 4-1 SfB-Oure FA              
        Braband IF 2-0 Thisted FC              
        Braband IF 3-0 VSK Aarhus              
 
     
 
  Dalum IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Dalum IF 1-1 Aarhus Fremad              
        Dalum IF 1-1 B 93              
        Dalum IF 0-0 BK Frem              
        Dalum IF 0-1 Brabrand IF              
        Dalum IF 1-0 FC Sydvest              
        Dalum IF 2-2 Holbæk B&IF              
        Dalum IF 1-0 Holstebro BK              
        Dalum IF 3-4 Jammerbugt FC              
        Dalum IF 4-3 Middelfart Fodbold              
        Dalum IF 0-1 Næsby BK              
        Dalum IF 1-0 SfB-Oure FA              
        Dalum IF 1-4 Thisted FC              
        Dalum IF 0-4 VSK Aarhus              
 
     
 
  FC Sydvest    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Sydvest 1-1 Aarhus Fremad              
        FC Sydvest 0-2 B 93              
        FC Sydvest 0-0 BK Frem              
        FC Sydvest 2-1 Brabrand IF              
        FC Sydvest 3-1 Dalum IF              
        FC Sydvest 0-0 Holbæk B&IF              
        FC Sydvest 4-2 Holstebro BK              
        FC Sydvest 2-3 Jammerbugt FC              
        FC Sydvest 1-1 Middelfart Fodbold              
        FC Sydvest 1-2 Næsby BK              
        FC Sydvest 3-3 SfB-Oure FA              
        FC Sydvest 0-1 Thisted FC              
        FC Sydvest 0-1 VSK Aarhus              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 3-0 Aarhus Fremad              
        Holbæk B&IF 0-3 B 93              
        Holbæk B&IF 3-0 BK Frem              
        Holbæk B&IF 3-1 Brabrand IF              
        Holbæk B&IF 2-4 Dalum IF              
        Holbæk B&IF 2-3 FC Sydvest              
        Holbæk B&IF 3-0 Holstebro BK              
        Holbæk B&IF 1-3 Jammerbugt FC              
        Holbæk B&IF 1-2 Middelfart Fodbold              
        Holbæk B&IF 0-2 Næsby BK              
        Holbæk B&IF 0-2 SfB-Oure FA              
        Holbæk B&IF 1-1 Thisted FC              
        Holbæk B&IF 0-2 VSK Aarhus              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 1-3 Aarhus Fremad              
        Holstebro BK 2-3 B 93              
        Holstebro BK 0-0 BK Frem              
        Holstebro BK 1-1 Brabrand IF              
        Holstebro BK 2-2 Dalum IF              
        Holstebro BK 0-2 FC Sydvest              
        Holstebro BK 1-3 Holbæk B&IF              
        Holstebro BK 2-2 Jammerbugt FC              
        Holstebro BK 1-2 Middelfart Fodbold              
        Holstebro BK 1-5 Næsby BK              
        Holstebro BK 4-1 SfB-Oure FA              
        Holstebro BK 1-2 Thisted FC              
        Holstebro BK 0-1 VSK Aarhus              
 
     
 
  Jammerbugt FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Jammerbugt FC 3-0 Aarhus Fremad              
        Jammerbugt FC 0-0 B 93              
        Jammerbugt FC 5-2 BK Frem              
        Jammerbugt FC 0-0 Brabrand IF              
        Jammerbugt FC 4-1 Dalum IF              
        Jammerbugt FC 1-0 FC Sydvest              
        Jammerbugt FC 4-0 Holbæk B&IF              
        Jammerbugt FC 1-0 Holstebro BK              
        Jammerbugt FC 1-0 Middelfart Fodbold              
        Jammerbugt FC 4-1 Næsby BK              
        Jammerbugt FC 2-0 SfB-Oure FA              
        Jammerbugt FC 2-0 Thisted FC              
        Jammerbugt FC 1-0 VSK Aarhus              
 
     
 
  Middelfart Fodbold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Middelfart Fodbold 3-4 Aarhus Fremad              
        Middelfart Fodbold 1-2 B 93              
        Middelfart Fodbold 2-1 BK Frem              
        Middelfart Fodbold 2-1 Brabrand IF              
        Middelfart Fodbold 0-1 Dalum IF              
        Middelfart Fodbold 2-1 FC Sydvest              
        Middelfart Fodbold 1-0 Holbæk B&IF              
        Middelfart Fodbold 2-1 Holstebro BK              
        Middelfart Fodbold 3-5 Jammerbugt FC              
        Middelfart Fodbold 5-0 Næsby BK              
        Middelfart Fodbold 2-3 SfB-Oure FA              
        Middelfart Fodbold 3-0 Thisted FC              
        Middelfart Fodbold 0-2 VSK Aarhus              
 
     
 
  Næsby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næsby BK 1-2 Aarhus Fremad              
        Næsby BK 1-1 B 93              
        Næsby BK 1-4 BK Frem              
        Næsby BK 2-1 Brabrand IF              
        Næsby BK 1-2 Dalum IF              
        Næsby BK 0-2 FC Sydvest              
        Næsby BK 2-2 Holbæk B&IF              
        Næsby BK 1-0 Holstebro BK              
        Næsby BK 0-1 Jammerbugt FC              
        Næsby BK 0-4 Middelfart Fodbold              
        Næsby BK 3-0 SfB-Oure FA              
        Næsby BK 2-0 Thisted FC              
        Næsby BK 0-0 VSK Aarhus              
 
     
 
  SfB-Oure FA    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        SfB-Oure FA 1-4 Aarhus Fremad              
        SfB-Oure FA 0-5 B 93              
        SfB-Oure FA 3-5 BK Frem              
        SfB-Oure FA 1-3 Brabrand IF              
        SfB-Oure FA 0-2 Dalum IF              
        SfB-Oure FA 4-4 FC Sydvest              
        SfB-Oure FA 2-3 Holbæk B&IF              
        SfB-Oure FA 3-2 Holstebro BK              
        SfB-Oure FA 2-3 Jammerbugt FC              
        SfB-Oure FA 0-3 Middelfart Fodbold              
        SfB-Oure FA 2-1 Næsby BK              
        SfB-Oure FA 0-4 Thisted FC              
        SfB-Oure FA 1-2 VSK Aarhus              
 
     
 
  Thisted FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Thisted FC 1-0 Aarhus Fremad              
        Thisted FC 0-1 B 93              
        Thisted FC 1-1 BK Frem              
        Thisted FC 0-2 Brabrand IF              
        Thisted FC 1-0 Dalum IF              
        Thisted FC 3-0 FC Sydvest              
        Thisted FC 2-0 Holbæk B&IF              
        Thisted FC 0-0 Holstebro BK              
        Thisted FC 1-0 Jammerbugt FC              
        Thisted FC 2-0 Middelfart Fodbold              
        Thisted FC 4-2 Næsby BK              
        Thisted FC 2-0 SfB-Oure FA              
        Thisted FC 1-1 VSK Aarhus              
 
     
 
  VSK Aarhus    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        VSK Aarhus 1-2 Aarhus Fremad              
        VSK Aarhus 3-1 B 93              
        VSK Aarhus 1-0 BK Frem              
        VSK Aarhus 1-2 Brabrand IF              
        VSK Aarhus 1-1 Dalum IF              
        VSK Aarhus 1-0 FC Sydvest              
        VSK Aarhus 0-1 Holbæk B&IF              
        VSK Aarhus 1-2 Holstebro BK              
        VSK Aarhus 1-1 Jammerbugt FC              
        VSK Aarhus 1-2 Middelfart Fodbold              
        VSK Aarhus 3-2 Næsby BK              
        VSK Aarhus 2-2 SfB-Oure FA              
        VSK Aarhus 2-2 Thisted FC