Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   Vejle BK   Viborg FF   AaB  
               
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1952/53, 3. Division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AIA    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AIA 2-2 B 1901              
        AIA 3-1 Brande IF              
        AIA 2-1 Brønshøj BK              
        AIA 2-2 Helsingør IF              
        AIA 1-1 HIK              
        AIA 4-2 Hvidovre IF              
        AIA 5-0 Nakskov BK              
        AIA 4-0 Odense KFUM              
        AIA 3-1 Vanløse IF              
        AIA 6-4 Vejen SF              
        AIA 9-2 ØB              
 
     
 
  B 1901    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1901 2-2 AIA              
        B 1901 2-1 Brande IF              
        B 1901 2-1 Brønshøj BK              
        B 1901 3-4 Helsingør IF              
        B 1901 1-4 HIK              
        B 1901 1-5 Hvidovre IF              
        B 1901 3-2 Nakskov BK              
        B 1901 3-0 Odense KFUM              
        B 1901 2-1 Vanløse IF              
        B 1901 4-1 Vejen SF              
        B 1901 0-1 ØB              
 
     
 
  Brande IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brande IF 1-4 AIA              
        Brande IF 0-1 B 1901              
        Brande IF 0-1 Brønshøj BK              
        Brande IF 3-4 Helsingør IF              
        Brande IF 1-4 HIK              
        Brande IF 3-0 Hvidovre IF              
        Brande IF 2-1 Nakskov BK              
        Brande IF 2-3 Odense KFUM              
        Brande IF 1-0 Vanløse IF              
        Brande IF 5-1 Vejen SF              
        Brande IF 5-2 ØB              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 0-0 AIA              
        Brønshøj BK 1-1 B 1901              
        Brønshøj BK 1-2 Brande IF              
        Brønshøj BK 0-2 Helsingør IF              
        Brønshøj BK 2-3 HIK              
        Brønshøj BK 1-2 Hvidovre IF              
        Brønshøj BK 1-1 Nakskov BK              
        Brønshøj BK 2-4 Odense KFUM              
        Brønshøj BK 1-0 Vanløse IF              
        Brønshøj BK 0-0 Vejen SF              
        Brønshøj BK 3-0 ØB              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 2-1 AIA              
        Helsingør IF 3-1 B 1901              
        Helsingør IF 3-1 Brande IF              
        Helsingør IF 2-0 Brønshøj BK              
        Helsingør IF 0-0 HIK              
        Helsingør IF 0-2 Hvidovre IF              
        Helsingør IF 0-4 Nakskov BK              
        Helsingør IF 1-3 Odense KFUM              
        Helsingør IF 2-1 Vanløse IF              
        Helsingør IF 3-0 Vejen SF              
        Helsingør IF 1-0 ØB              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 2-4 AIA              
        HIK 1-0 B 1901              
        HIK 2-1 Brande IF              
        HIK 9-1 Brønshøj BK              
        HIK 4-2 Helsingør IF              
        HIK 4-0 Hvidovre IF              
        HIK 7-1 Nakskov BK              
        HIK 1-1 Odense KFUM              
        HIK 2-3 Vanløse IF              
        HIK 3-0 Vejen SF              
        HIK 1-1 ØB              
 
     
 
  Hvidovre IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hvidovre IF 0-2 AIA              
        Hvidovre IF 0-0 B 1901              
        Hvidovre IF 1-2 Brande IF              
        Hvidovre IF 1-2 Brønshøj BK              
        Hvidovre IF 0-2 Helsingør IF              
        Hvidovre IF 1-3 HIK              
        Hvidovre IF 1-1 Nakskov BK              
        Hvidovre IF 1-3 Odense KFUM              
        Hvidovre IF 2-0 Vanløse IF              
        Hvidovre IF 3-2 Vejen SF              
        Hvidovre IF 3-0 ØB              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 2-3 AIA              
        Nakskov BK 2-2 B 1901              
        Nakskov BK 1-3 Brande IF              
        Nakskov BK 2-1 Brønshøj BK              
        Nakskov BK 4-1 Helsingør IF              
        Nakskov BK 0-1 HIK              
        Nakskov BK 1-1 Hvidovre IF              
        Nakskov BK 0-2 Odense KFUM              
        Nakskov BK 2-2 Vanløse IF              
        Nakskov BK 3-3 Vejen SF              
        Nakskov BK 1-0 ØB              
 
     
 
  Odense KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odense KFUM 2-8 AIA              
        Odense KFUM 6-1 B 1901              
        Odense KFUM 4-2 Brande IF              
        Odense KFUM 1-0 Brønshøj BK              
        Odense KFUM 7-3 Helsingør IF              
        Odense KFUM 3-2 HIK              
        Odense KFUM 5-0 Hvidovre IF              
        Odense KFUM 4-1 Nakskov BK              
        Odense KFUM 3-4 Vanløse IF              
        Odense KFUM 4-2 Vejen SF              
        Odense KFUM 1-3 ØB              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 2-1 AIA              
        Vanløse IF 1-0 B 1901              
        Vanløse IF 1-2 Brande IF              
        Vanløse IF 2-3 Brønshøj BK              
        Vanløse IF 2-1 Helsingør IF              
        Vanløse IF 1-2 HIK              
        Vanløse IF 2-1 Hvidovre IF              
        Vanløse IF 3-2 Nakskov BK              
        Vanløse IF 3-1 Odense KFUM              
        Vanløse IF 1-1 Vejen SF              
        Vanløse IF 3-3 ØB              
 
     
 
  Vejen SF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vejen SF 0-4 AIA              
        Vejen SF 1-1 B 1901              
        Vejen SF 3-1 Brande IF              
        Vejen SF 2-2 Brønshøj BK              
        Vejen SF 3-1 Helsingør IF              
        Vejen SF 0-3 HIK              
        Vejen SF 3-1 Hvidovre IF              
        Vejen SF 4-4 Nakskov BK              
        Vejen SF 1-1 Odense KFUM              
        Vejen SF 3-2 Vanløse IF              
        Vejen SF 3-0 ØB              
 
     
 
  ØB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        ØB 1-2 AIA              
        ØB 0-2 B 1901              
        ØB 3-2 Brande IF              
        ØB 2-4 Brønshøj BK              
        ØB 1-2 Helsingør IF              
        ØB 0-2 HIK              
        ØB 1-2 Hvidovre IF              
        ØB 1-2 Nakskov BK              
        ØB 2-4 Odense KFUM              
        ØB 1-1 Vanløse IF              
        ØB 2-3 Vejen SF