Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   Viborg FF   AaB  
               
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1958, 3. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  BK Frem Sakskøbing    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem Sakskøbing 1-2 BK Fremad Amager              
        BK Frem Sakskøbing 0-5 BK Rødovre              
        BK Frem Sakskøbing 3-0 Brande IF              
        BK Frem Sakskøbing 1-3 HIK              
        BK Frem Sakskøbing 2-3 Hjørring IF              
        BK Frem Sakskøbing 1-1 IK Chang              
        BK Frem Sakskøbing 4-3 Lendemark BK              
        BK Frem Sakskøbing 6-1 Nakskov BK              
        BK Frem Sakskøbing 1-1 Odense KFUM              
        BK Frem Sakskøbing 1-0 Otterup B&IK              
        BK Frem Sakskøbing 2-1 Randers SK Freja              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 6-0 BK Frem Sakskøbing              
        BK Fremad Amager 3-1 BK Rødovre              
        BK Fremad Amager 2-1 Brande IF              
        BK Fremad Amager 2-1 HIK              
        BK Fremad Amager 1-0 Hjørring IF              
        BK Fremad Amager 5-2 IK Chang              
        BK Fremad Amager 2-0 Lendemark BK              
        BK Fremad Amager 3-1 Nakskov BK              
        BK Fremad Amager 2-1 Odense KFUM              
        BK Fremad Amager 3-2 Otterup B&IK              
        BK Fremad Amager 2-1 Randers SK Freja              
 
     
 
  BK Rødovre    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Rødovre 0-3 BK Frem Sakskøbing              
        BK Rødovre 3-1 BK Fremad Amager              
        BK Rødovre 7-1 Brande IF              
        BK Rødovre 2-1 HIK              
        BK Rødovre 3-1 Hjørring IF              
        BK Rødovre 2-1 IK Chang              
        BK Rødovre 5-3 Lendemark BK              
        BK Rødovre 4-3 Nakskov BK              
        BK Rødovre 2-2 Odense KFUM              
        BK Rødovre 4-1 Otterup B&IK              
        BK Rødovre 0-3 Randers SK Freja              
 
     
 
  Brande IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brande IF 2-1 BK Frem Sakskøbing              
        Brande IF 0-6 BK Fremad Amager              
        Brande IF 1-1 BK Rødovre              
        Brande IF 1-2 HIK              
        Brande IF 0-0 Hjørring IF              
        Brande IF 2-2 IK Chang              
        Brande IF 4-2 Lendemark BK              
        Brande IF 1-3 Nakskov BK              
        Brande IF 3-4 Odense KFUM              
        Brande IF 2-2 Otterup B&IK              
        Brande IF 1-4 Randers SK Freja              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 4-1 BK Frem Sakskøbing              
        HIK 1-2 BK Fremad Amager              
        HIK 2-0 BK Rødovre              
        HIK 1-1 Brande IF              
        HIK 3-0 Hjørring IF              
        HIK 3-1 IK Chang              
        HIK 3-1 Lendemark BK              
        HIK 9-0 Nakskov BK              
        HIK 4-0 Odense KFUM              
        HIK 3-1 Otterup B&IK              
        HIK 1-4 Randers SK Freja              
 
     
 
  Hjørring IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hjørring IF 1-0 BK Frem Sakskøbing              
        Hjørring IF 0-0 BK Fremad Amager              
        Hjørring IF 0-0 BK Rødovre              
        Hjørring IF 2-0 Brande IF              
        Hjørring IF 1-0 HIK              
        Hjørring IF 4-2 IK Chang              
        Hjørring IF 3-2 Lendemark BK              
        Hjørring IF 4-0 Nakskov BK              
        Hjørring IF 4-1 Odense KFUM              
        Hjørring IF 0-1 Otterup B&IK              
        Hjørring IF 0-3 Randers SK Freja              
 
     
 
  IK Chang    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Chang 6-2 BK Frem Sakskøbing              
        IK Chang 3-2 BK Fremad Amager              
        IK Chang 0-0 BK Rødovre              
        IK Chang 1-1 Brande IF              
        IK Chang 1-6 HIK              
        IK Chang 3-2 Hjørring IF              
        IK Chang 3-1 Lendemark BK              
        IK Chang 2-1 Nakskov BK              
        IK Chang 2-2 Odense KFUM              
        IK Chang 4-3 Otterup B&IK              
        IK Chang 1-3 Randers SK Freja              
 
     
 
  Lendemark BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lendemark BK 3-2 BK Frem Sakskøbing              
        Lendemark BK 1-4 BK Fremad Amager              
        Lendemark BK 2-2 BK Rødovre              
        Lendemark BK 6-3 Brande IF              
        Lendemark BK 4-7 HIK              
        Lendemark BK 2-6 Hjørring IF              
        Lendemark BK 4-1 IK Chang              
        Lendemark BK 3-3 Nakskov BK              
        Lendemark BK 1-3 Odense KFUM              
        Lendemark BK 2-3 Otterup B&IK              
        Lendemark BK 1-6 Randers SK Freja              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 1-1 BK Frem Sakskøbing              
        Nakskov BK 1-4 BK Fremad Amager              
        Nakskov BK 3-3 BK Rødovre              
        Nakskov BK 3-0 Brande IF              
        Nakskov BK 1-3 HIK              
        Nakskov BK 1-2 Hjørring IF              
        Nakskov BK 2-1 IK Chang              
        Nakskov BK 2-2 Lendemark BK              
        Nakskov BK 2-7 Odense KFUM              
        Nakskov BK 8-2 Otterup B&IK              
        Nakskov BK 1-1 Randers SK Freja              
 
     
 
  Odense KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odense KFUM 3-3 BK Frem Sakskøbing              
        Odense KFUM 1-0 BK Fremad Amager              
        Odense KFUM 3-3 BK Rødovre              
        Odense KFUM 1-1 Brande IF              
        Odense KFUM 2-7 HIK              
        Odense KFUM 7-0 Hjørring IF              
        Odense KFUM 5-3 IK Chang              
        Odense KFUM 6-0 Lendemark BK              
        Odense KFUM 3-1 Nakskov BK              
        Odense KFUM 1-2 Otterup B&IK              
        Odense KFUM 1-2 Randers SK Freja              
 
     
 
  Otterup B&IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Otterup B&IK 3-4 BK Frem Sakskøbing              
        Otterup B&IK 1-5 BK Fremad Amager              
        Otterup B&IK 0-1 BK Rødovre              
        Otterup B&IK 2-4 Brande IF              
        Otterup B&IK 1-7 HIK              
        Otterup B&IK 1-2 Hjørring IF              
        Otterup B&IK 7-0 IK Chang              
        Otterup B&IK 0-4 Lendemark BK              
        Otterup B&IK 1-1 Nakskov BK              
        Otterup B&IK 1-4 Odense KFUM              
        Otterup B&IK 1-0 Randers SK Freja              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 1-0 BK Frem Sakskøbing              
        Randers SK Freja 3-2 BK Fremad Amager              
        Randers SK Freja 2-0 BK Rødovre              
        Randers SK Freja 1-0 Brande IF              
        Randers SK Freja 2-2 HIK              
        Randers SK Freja 3-2 Hjørring IF              
        Randers SK Freja 1-0 IK Chang              
        Randers SK Freja 5-2 Lendemark BK              
        Randers SK Freja 5-4 Nakskov BK              
        Randers SK Freja 2-1 Odense KFUM              
        Randers SK Freja 8-1 Otterup B&IK