Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   Viborg FF   AaB  
               
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2021/22, 3. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 1-1 Dalum IF              
        [agg: ]              
        BK Frem 1-2 Dalum IF              
        BK Frem 2-2 FC Roskilde              
        [agg: ]              
        BK Frem 1-4 FC Roskilde              
        BK Frem 5-0 Herlev IF              
        [agg: ]              
        BK Frem 4-1 IF Lyseng              
        [agg: ]              
        BK Frem 6-2 IF Lyseng              
        BK Frem 5-0 Karlslunde IF              
        [agg: ]              
        BK Frem 2-2 Næsby BK              
        [agg: ]              
        BK Frem 4-1 Næsby BK              
        BK Frem 3-2 Roskilde KFUM              
        [agg: ]              
        BK Frem 5-0 Slagelse BK&IF              
        [agg: ]              
        BK Frem 2-3 Vanløse IF              
        [agg: ]              
        BK Frem 1-1 VSK Aarhus              
        [agg: ]              
        BK Frem 3-1 VSK Aarhus              
        BK Frem 1-0 Young Boys FD              
        [agg: ]              
 
     
 
  Dalum IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Dalum IF 1-0 BK Frem              
        [agg: ]              
        Dalum IF 1-2 BK Frem              
        Dalum IF 1-3 FC Roskilde              
        [agg: ]              
        Dalum IF 1-4 FC Roskilde              
        Dalum IF 2-0 Herlev IF              
        [agg: ]              
        Dalum IF 2-2 IF Lyseng              
        [agg: ]              
        Dalum IF 2-1 IF Lyseng              
        Dalum IF 1-1 Karlslunde IF              
        [agg: ]              
        Dalum IF 1-1 Næsby BK              
        [agg: ]              
        Dalum IF 1-0 Næsby BK              
        Dalum IF 4-1 Roskilde KFUM              
        [agg: ]              
        Dalum IF 2-1 Slagelse BK&IF              
        [agg: ]              
        Dalum IF 1-1 Vanløse IF              
        [agg: ]              
        Dalum IF 2-0 VSK Aarhus              
        [agg: ]              
        Dalum IF 2-0 VSK Aarhus              
        Dalum IF 1-3 Young Boys FD              
        [agg: ]              
 
     
 
  FC Roskilde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Roskilde 3-0 BK Frem              
        [agg: ]              
        FC Roskilde 0-2 BK Frem              
        FC Roskilde 3-0 Dalum IF              
        [agg: ]              
        FC Roskilde 3-0 Dalum IF              
        FC Roskilde 2-3 Herlev IF              
        [agg: ]              
        FC Roskilde 7-1 IF Lyseng              
        [agg: ]              
        FC Roskilde 4-0 IF Lyseng              
        FC Roskilde 4-0 Karlslunde IF              
        [agg: ]              
        FC Roskilde 4-0 Næsby BK              
        [agg: ]              
        FC Roskilde 2-2 Næsby BK              
        FC Roskilde 2-2 Roskilde KFUM              
        [agg: ]              
        FC Roskilde 4-2 Slagelse BK&IF              
        [agg: ]              
        FC Roskilde 4-0 Vanløse IF              
        [agg: ]              
        FC Roskilde 4-3 VSK Aarhus              
        [agg: ]              
        FC Roskilde 5-0 VSK Aarhus              
        FC Roskilde 4-1 Young Boys FD              
        [agg: ]              
 
     
 
  Herlev IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herlev IF 0-3 BK Frem              
        [agg: ]              
        Herlev IF 0-3 Dalum IF              
        [agg: ]              
        Herlev IF 2-4 FC Roskilde              
        [agg: ]              
        Herlev IF 0-1 IF Lyseng              
        [agg: ]              
        Herlev IF 1-2 Karlslunde IF              
        [agg: ]              
        Herlev IF 1-4 Karlslunde IF              
        Herlev IF 0-2 Næsby BK              
        [agg: ]              
        Herlev IF 1-2 Roskilde KFUM              
        [agg: ]              
        Herlev IF 3-2 Roskilde KFUM              
        Herlev IF 2-3 Slagelse BK&IF              
        [agg: ]              
        Herlev IF 1-1 Slagelse BK&IF              
        Herlev IF 2-0 Vanløse IF              
        [agg: ]              
        Herlev IF 0-0 Vanløse IF              
        Herlev IF 1-1 VSK Aarhus              
        [agg: ]              
        Herlev IF 0-2 Young Boys FD              
        [agg: ]              
        Herlev IF 3-4 Young Boys FD              
 
     
 
  IF Lyseng    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Lyseng 0-3 BK Frem              
        [agg: ]              
        IF Lyseng 1-2 BK Frem              
        IF Lyseng 3-4 Dalum IF              
        [agg: ]              
        IF Lyseng 1-0 Dalum IF              
        IF Lyseng 1-4 FC Roskilde              
        [agg: ]              
        IF Lyseng 0-2 FC Roskilde              
        IF Lyseng 2-1 Herlev IF              
        [agg: ]              
        IF Lyseng 3-1 Karlslunde IF              
        [agg: ]              
        IF Lyseng 1-4 Næsby BK              
        [agg: ]              
        IF Lyseng 0-2 Næsby BK              
        IF Lyseng 1-1 Roskilde KFUM              
        [agg: ]              
        IF Lyseng 1-0 Slagelse BK&IF              
        [agg: ]              
        IF Lyseng 1-0 Vanløse IF              
        [agg: ]              
        IF Lyseng 0-4 VSK Aarhus              
        [agg: ]              
        IF Lyseng 1-0 VSK Aarhus              
        IF Lyseng 1-2 Young Boys FD              
        [agg: ]              
 
     
 
  Karlslunde IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Karlslunde IF 2-2 BK Frem              
        [agg: ]              
        Karlslunde IF 0-0 Dalum IF              
        [agg: ]              
        Karlslunde IF 2-2 FC Roskilde              
        [agg: ]              
        Karlslunde IF 3-0 Herlev IF              
        [agg: ]              
        Karlslunde IF 10-0 Herlev IF              
        Karlslunde IF 2-3 IF Lyseng              
        [agg: ]              
        Karlslunde IF 0-2 Næsby BK              
        [agg: ]              
        Karlslunde IF 0-1 Roskilde KFUM              
        [agg: ]              
        Karlslunde IF 4-0 Roskilde KFUM              
        Karlslunde IF 1-3 Slagelse BK&IF              
        [agg: ]              
        Karlslunde IF 4-1 Slagelse BK&IF              
        Karlslunde IF 1-2 Vanløse IF              
        [agg: ]              
  Grundet tordenvejr i nærheden af Karlslunde Stadion sendte dommer Jonathan Nilton spillerne i omklædningsrummet i kampens 29. minut ved stillingen 0-0. Efter 50 minutters venten pĂĄ bedring valgte han at afbryde kampen for at genoptage den pĂĄ et senere tidspunkt. Kampen færdigspilledes 17 dage senere (24. august, kl. 18.30) med samme spillere.  
        Karlslunde IF 1-2 Vanløse IF              
        Karlslunde IF 1-3 VSK Aarhus              
        [agg: ]              
        Karlslunde IF 3-0 Young Boys FD              
        [agg: ]              
        Karlslunde IF 1-2 Young Boys FD              
 
     
 
  Næsby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næsby BK 0-2 BK Frem              
        [agg: ]              
        Næsby BK 2-1 BK Frem              
        Næsby BK 2-1 Dalum IF              
        [agg: ]              
        Næsby BK 3-0 Dalum IF              
        Næsby BK 2-2 FC Roskilde              
        [agg: ]              
        Næsby BK 1-2 FC Roskilde              
        Næsby BK 3-0 Herlev IF              
        [agg: ]              
        Næsby BK 0-2 IF Lyseng              
        [agg: ]              
        Næsby BK 3-1 IF Lyseng              
        Næsby BK 4-0 Karlslunde IF              
        [agg: ]              
        Næsby BK 1-3 Roskilde KFUM              
        [agg: ]              
        Næsby BK 3-0 Slagelse BK&IF              
        [agg: ]              
        Næsby BK 1-0 Vanløse IF              
        [agg: ]              
        Næsby BK 1-3 VSK Aarhus              
        [agg: ]              
        Næsby BK 1-2 VSK Aarhus              
        Næsby BK 3-3 Young Boys FD              
        [agg: ]              
 
     
 
  Roskilde KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde KFUM 1-1 BK Frem              
        [agg: ]              
        Roskilde KFUM 3-2 Dalum IF              
        [agg: ]              
        Roskilde KFUM 1-1 FC Roskilde              
        [agg: ]              
        Roskilde KFUM 3-0 Herlev IF              
        [agg: ]              
        Roskilde KFUM 2-3 Herlev IF              
        Roskilde KFUM 1-1 IF Lyseng              
        [agg: ]              
        Roskilde KFUM 1-2 Karlslunde IF              
        [agg: ]              
        Roskilde KFUM 2-1 Karlslunde IF              
        Roskilde KFUM 1-1 Næsby BK              
        [agg: ]              
        Roskilde KFUM 2-0 Slagelse BK&IF              
        [agg: ]              
        Roskilde KFUM 2-3 Slagelse BK&IF              
        Roskilde KFUM 1-2 Vanløse IF              
        [agg: ]              
        Roskilde KFUM 0-3 Vanløse IF              
        Roskilde KFUM 1-3 VSK Aarhus              
        [agg: ]              
        Roskilde KFUM 2-2 Young Boys FD              
        [agg: ]              
        Roskilde KFUM 0-2 Young Boys FD              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 1-1 BK Frem              
        [agg: ]              
        Slagelse BK&IF 1-1 Dalum IF              
        [agg: ]              
        Slagelse BK&IF 0-0 FC Roskilde              
        [agg: ]              
        Slagelse BK&IF 4-0 Herlev IF              
        [agg: ]              
        Slagelse BK&IF 3-0 Herlev IF              
        Slagelse BK&IF 2-1 IF Lyseng              
        [agg: ]              
        Slagelse BK&IF 1-2 Karlslunde IF              
        [agg: ]              
        Slagelse BK&IF 2-1 Karlslunde IF              
        Slagelse BK&IF 1-1 Næsby BK              
        [agg: ]              
        Slagelse BK&IF 1-0 Roskilde KFUM              
        [agg: ]              
        Slagelse BK&IF 2-0 Roskilde KFUM              
        Slagelse BK&IF 0-0 Vanløse IF              
        [agg: ]              
        Slagelse BK&IF 1-3 Vanløse IF              
        Slagelse BK&IF 1-1 VSK Aarhus              
        [agg: ]              
        Slagelse BK&IF 3-1 Young Boys FD              
        [agg: ]              
        Slagelse BK&IF 0-0 Young Boys FD              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 0-2 BK Frem              
        [agg: ]              
        Vanløse IF 1-1 Dalum IF              
        [agg: ]              
        Vanløse IF 2-4 FC Roskilde              
        [agg: ]              
        Vanløse IF 0-2 Herlev IF              
        [agg: ]              
        Vanløse IF 3-0 Herlev IF              
        Vanløse IF 0-3 IF Lyseng              
        [agg: ]              
        Vanløse IF 4-1 Karlslunde IF              
        [agg: ]              
        Vanløse IF 0-0 Karlslunde IF              
        Vanløse IF 1-0 Næsby BK              
        [agg: ]              
        Vanløse IF 2-0 Roskilde KFUM              
        [agg: ]              
        Vanløse IF 0-0 Roskilde KFUM              
        Vanløse IF 3-2 Slagelse BK&IF              
        [agg: ]              
        Vanløse IF 1-0 Slagelse BK&IF              
        Vanløse IF 0-0 VSK Aarhus              
        [agg: ]              
        Vanløse IF 1-2 Young Boys FD              
        [agg: ]              
        Vanløse IF 1-2 Young Boys FD              
 
     
 
  VSK Aarhus    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        VSK Aarhus 1-2 BK Frem              
        [agg: ]              
        VSK Aarhus 1-1 BK Frem              
        VSK Aarhus 2-1 Dalum IF              
        [agg: ]              
        VSK Aarhus 3-1 Dalum IF              
        VSK Aarhus 2-2 FC Roskilde              
        [agg: ]              
        VSK Aarhus 2-0 FC Roskilde              
        VSK Aarhus 1-0 Herlev IF              
        [agg: ]              
        VSK Aarhus 2-2 IF Lyseng              
        [agg: ]              
        VSK Aarhus 2-0 IF Lyseng              
        VSK Aarhus 2-3 Karlslunde IF              
        [agg: ]              
        VSK Aarhus 0-0 Næsby BK              
        [agg: ]              
        VSK Aarhus 4-2 Næsby BK              
        VSK Aarhus 1-0 Roskilde KFUM              
        [agg: ]              
        VSK Aarhus 4-0 Slagelse BK&IF              
        [agg: ]              
        VSK Aarhus 4-2 Vanløse IF              
        [agg: ]              
        VSK Aarhus 1-4 Young Boys FD              
        [agg: ]              
 
     
 
  Young Boys FD    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Young Boys FD 2-2 BK Frem              
        [agg: ]              
        Young Boys FD 0-0 Dalum IF              
        [agg: ]              
        Young Boys FD 2-2 FC Roskilde              
        [agg: ]              
        Young Boys FD 2-1 Herlev IF              
        [agg: ]              
        Young Boys FD 2-0 Herlev IF              
        Young Boys FD 1-2 IF Lyseng              
        [agg: ]              
        Young Boys FD 2-5 Karlslunde IF              
        [agg: ]              
        Young Boys FD 1-1 Karlslunde IF              
        Young Boys FD 2-3 Næsby BK              
        [agg: ]              
        Young Boys FD 4-0 Roskilde KFUM              
        [agg: ]              
        Young Boys FD 1-1 Roskilde KFUM              
        Young Boys FD 4-0 Slagelse BK&IF              
        [agg: ]              
        Young Boys FD 1-1 Slagelse BK&IF              
        Young Boys FD 0-1 Vanløse IF              
        [agg: ]              
        Young Boys FD 2-2 Vanløse IF              
        Young Boys FD 1-2 VSK Aarhus              
        [agg: ]