Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1968, 3. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  BK Frem Sakskøbing    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem Sakskøbing 2-5 BK Fremad Amager              
        BK Frem Sakskøbing 3-4 BK Hero              
        BK Frem Sakskøbing 1-1 Frederiksberg BK              
        BK Frem Sakskøbing 2-1 Gladsaxe BK              
        BK Frem Sakskøbing 0-0 HIK              
        BK Frem Sakskøbing 1-5 Holbæk B&IF              
        BK Frem Sakskøbing 1-0 IK Viking              
        BK Frem Sakskøbing 1-0 KFUM København              
        BK Frem Sakskøbing 3-2 Lyngby BK              
        BK Frem Sakskøbing 3-3 Nakskov BK              
        BK Frem Sakskøbing 3-1 Taastrup IK              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 5-2 BK Frem Sakskøbing              
        BK Fremad Amager 2-1 BK Hero              
        BK Fremad Amager 4-1 Frederiksberg BK              
        BK Fremad Amager 0-0 Gladsaxe BK              
        BK Fremad Amager 2-0 HIK              
        BK Fremad Amager 3-2 Holbæk B&IF              
        BK Fremad Amager 2-0 IK Viking              
        BK Fremad Amager 3-0 KFUM København              
        BK Fremad Amager 3-2 Lyngby BK              
        BK Fremad Amager 0-0 Nakskov BK              
        BK Fremad Amager 2-0 Taastrup IK              
 
     
 
  BK Hero    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Hero 6-7 BK Frem Sakskøbing              
        BK Hero 3-0 BK Fremad Amager              
        BK Hero 1-2 Frederiksberg BK              
        BK Hero 1-1 Gladsaxe BK              
        BK Hero 1-1 HIK              
        BK Hero 0-3 Holbæk B&IF              
        BK Hero 2-1 IK Viking              
        BK Hero 1-1 KFUM København              
        BK Hero 2-7 Lyngby BK              
        BK Hero 2-0 Nakskov BK              
        BK Hero 1-4 Taastrup IK              
 
     
 
  Frederiksberg BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederiksberg BK 2-1 BK Frem Sakskøbing              
        Frederiksberg BK 3-0 BK Fremad Amager              
        Frederiksberg BK 2-0 BK Hero              
        Frederiksberg BK 1-0 Gladsaxe BK              
        Frederiksberg BK 1-1 HIK              
        Frederiksberg BK 0-1 Holbæk B&IF              
        Frederiksberg BK 0-1 IK Viking              
        Frederiksberg BK 1-1 KFUM København              
        Frederiksberg BK 0-0 Lyngby BK              
        Frederiksberg BK 1-3 Nakskov BK              
        Frederiksberg BK 3-1 Taastrup IK              
 
     
 
  Gladsaxe BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Gladsaxe BK 0-0 BK Frem Sakskøbing              
        Gladsaxe BK 0-2 BK Fremad Amager              
        Gladsaxe BK 4-1 BK Hero              
        Gladsaxe BK 1-0 Frederiksberg BK              
        Gladsaxe BK 2-1 HIK              
        Gladsaxe BK 2-2 Holbæk B&IF              
        Gladsaxe BK 3-4 IK Viking              
        Gladsaxe BK 2-1 KFUM København              
        Gladsaxe BK 1-2 Lyngby BK              
        Gladsaxe BK 1-0 Nakskov BK              
        Gladsaxe BK 0-1 Taastrup IK              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 1-0 BK Frem Sakskøbing              
        HIK 2-2 BK Fremad Amager              
        HIK 2-0 BK Hero              
        HIK 2-2 Frederiksberg BK              
        HIK 2-0 Gladsaxe BK              
        HIK 1-0 Holbæk B&IF              
        HIK 3-4 IK Viking              
        HIK 3-0 KFUM København              
        HIK 0-1 Lyngby BK              
        HIK 0-0 Nakskov BK              
        HIK 1-2 Taastrup IK              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 5-0 BK Frem Sakskøbing              
        Holbæk B&IF 4-1 BK Fremad Amager              
        Holbæk B&IF 5-0 BK Hero              
        Holbæk B&IF 2-0 Frederiksberg BK              
        Holbæk B&IF 10-1 Gladsaxe BK              
        Holbæk B&IF 0-0 HIK              
        Holbæk B&IF 2-1 IK Viking              
        Holbæk B&IF 7-1 KFUM København              
        Holbæk B&IF 3-1 Lyngby BK              
        Holbæk B&IF 5-0 Nakskov BK              
        Holbæk B&IF 1-2 Taastrup IK              
 
     
 
  IK Viking    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Viking 2-0 BK Frem Sakskøbing              
        IK Viking 0-1 BK Fremad Amager              
        IK Viking 2-1 BK Hero              
        IK Viking 1-0 Frederiksberg BK              
        IK Viking 1-0 Gladsaxe BK              
        IK Viking 1-2 HIK              
        IK Viking 0-0 Holbæk B&IF              
        IK Viking 4-1 KFUM København              
        IK Viking 0-6 Lyngby BK              
        IK Viking 0-2 Nakskov BK              
        IK Viking 2-2 Taastrup IK              
 
     
 
  KFUM København    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        KFUM København 4-2 BK Frem Sakskøbing              
        KFUM København 0-5 BK Fremad Amager              
        KFUM København 1-1 BK Hero              
        KFUM København 2-6 Frederiksberg BK              
        KFUM København 2-2 Gladsaxe BK              
        KFUM København 1-0 HIK              
        KFUM København 0-1 Holbæk B&IF              
        KFUM København 0-1 IK Viking              
        KFUM København 2-7 Lyngby BK              
        KFUM København 1-1 Nakskov BK              
        KFUM København 3-1 Taastrup IK              
 
     
 
  Lyngby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lyngby BK 1-2 BK Frem Sakskøbing              
        Lyngby BK 1-1 BK Fremad Amager              
        Lyngby BK 2-2 BK Hero              
        Lyngby BK 1-1 Frederiksberg BK              
        Lyngby BK 4-0 Gladsaxe BK              
        Lyngby BK 2-3 HIK              
        Lyngby BK 2-2 Holbæk B&IF              
        Lyngby BK 1-0 IK Viking              
        Lyngby BK 4-3 KFUM København              
        Lyngby BK 3-1 Nakskov BK              
        Lyngby BK 3-2 Taastrup IK              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 2-0 BK Frem Sakskøbing              
        Nakskov BK 1-1 BK Fremad Amager              
        Nakskov BK 1-1 BK Hero              
        Nakskov BK 1-2 Frederiksberg BK              
        Nakskov BK 2-1 Gladsaxe BK              
        Nakskov BK 2-0 HIK              
        Nakskov BK 3-4 Holbæk B&IF              
        Nakskov BK 0-0 IK Viking              
        Nakskov BK 1-1 KFUM København              
        Nakskov BK 1-3 Lyngby BK              
        Nakskov BK 5-2 Taastrup IK              
 
     
 
  Taastrup IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Taastrup IK 3-1 BK Frem Sakskøbing              
        Taastrup IK 2-4 BK Fremad Amager              
        Taastrup IK 0-2 BK Hero              
        Taastrup IK 1-2 Frederiksberg BK              
        Taastrup IK 2-1 Gladsaxe BK              
        Taastrup IK 0-0 HIK              
        Taastrup IK 0-1 Holbæk B&IF              
        Taastrup IK 4-2 IK Viking              
        Taastrup IK 1-1 KFUM København              
        Taastrup IK 1-3 Lyngby BK              
        Taastrup IK 4-0 Nakskov BK