Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1967, 3. division vest, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AIA, IF AIA    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF AIA 0-1 Frederikshavn fI              
        IF AIA 3-0 Haderslev FK              
        AIA 1-2 IF Fuglebakken              
        AIA 2-2 IK Chang              
        AIA 1-2 IK Freja              
        IF AIA 1-4 IK Skovbakken              
        IF AIA 1-1 Kolding IF              
        IF AIA 4-1 Nyborg G&IF              
        AIA 5-1 Stoholm IF              
        AIA 2-1 Viborg FF              
        AIA 1-2 Vorup FB              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 2-0 AIA              
        Frederikshavn fI 5-1 Haderslev FK              
        Frederikshavn fI 6-0 IF Fuglebakken              
        Frederikshavn fI 5-2 IK Chang              
        Frederikshavn fI 1-3 IK Freja              
        Frederikshavn fI 1-0 IK Skovbakken              
        Frederikshavn fI 3-0 Kolding IF              
        Frederikshavn fI 4-0 Nyborg G&IF              
        Frederikshavn fI 3-4 Stoholm IF              
        Frederikshavn fI 3-0 Viborg FF              
        Frederikshavn fI 3-0 Vorup FB              
 
     
 
  Haderslev FK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Haderslev FK 0-3 AIA              
        Haderslev FK 3-3 Frederikshavn fI              
        Haderslev FK 5-1 IF Fuglebakken              
        Haderslev FK 0-0 IK Chang              
        Haderslev FK 1-2 IK Freja              
        Haderslev FK 0-1 IK Skovbakken              
        Haderslev FK 4-2 Kolding IF              
        Haderslev FK 0-0 Nyborg G&IF              
        Haderslev FK 4-2 Stoholm IF              
        Haderslev FK 1-2 Viborg FF              
        Haderslev FK 2-2 Vorup FB              
 
     
 
  IF Fuglebakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Fuglebakken 2-2 AIA              
        IF Fuglebakken 1-4 Frederikshavn fI              
        IF Fuglebakken 2-1 Haderslev FK              
        IF Fuglebakken 0-1 IK Chang              
        IF Fuglebakken 3-0 IK Freja              
        IF Fuglebakken 1-2 IK Skovbakken              
        IF Fuglebakken 5-1 Kolding IF              
        IF Fuglebakken 0-0 Nyborg G&IF              
        IF Fuglebakken 1-2 Stoholm IF              
        IF Fuglebakken 0-3 Viborg FF              
        IF Fuglebakken 3-0 Vorup FB              
 
     
 
  IK Chang    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Chang 2-3 Frederikshavn fI              
        IK Chang 1-1 Haderslev FK              
        IK Chang 0-1 IF AIA              
        IK Chang 2-3 IF Fuglebakken              
        IK Chang 4-2 IK Freja              
        IK Chang 4-4 IK Skovbakken              
        IK Chang 2-1 Kolding IF              
        IK Chang 2-2 Nyborg G&IF              
        IK Chang 2-2 Stoholm IF              
        IK Chang 1-1 Viborg FF              
        IK Chang 0-1 Vorup FB              
 
     
 
  IK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Freja 1-1 Frederikshavn fI              
        IK Freja 0-1 Haderslev FK              
        IK Freja 3-1 IF AIA              
        IK Freja 1-3 IF Fuglebakken              
        IK Freja 0-2 IK Chang              
        IK Freja 2-6 IK Skovbakken              
        IK Freja 1-2 Kolding IF              
        IK Freja 1-2 Nyborg G&IF              
        IK Freja 1-4 Stoholm IF              
        IK Freja 3-0 Viborg FF              
        IK Freja 5-1 Vorup FB              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 3-1 AIA              
        IK Skovbakken 0-0 Frederikshavn fI              
        IK Skovbakken 5-1 Haderslev FK              
        IK Skovbakken 2-3 IF Fuglebakken              
        IK Skovbakken 8-0 IK Chang              
        IK Skovbakken 1-0 IK Freja              
        IK Skovbakken 1-1 Kolding IF              
        IK Skovbakken 3-2 Nyborg G&IF              
        IK Skovbakken 4-0 Stoholm IF              
        IK Skovbakken 1-4 Viborg FF              
        IK Skovbakken 0-2 Vorup FB              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 0-2 AIA              
        Kolding IF 3-1 Frederikshavn fI              
        Kolding IF 0-2 Haderslev FK              
        Kolding IF 3-1 IF Fuglebakken              
        Kolding IF 3-1 IK Chang              
        Kolding IF 0-2 IK Freja              
        Kolding IF 2-1 IK Skovbakken              
        Kolding IF 4-0 Nyborg G&IF              
        Kolding IF 2-1 Stoholm IF              
        Kolding IF 1-3 Viborg FF              
        Kolding IF 3-2 Vorup FB              
 
     
 
  Nyborg G&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nyborg G&IF 0-2 AIA              
        Nyborg G&IF 1-0 Frederikshavn fI              
        Nyborg G&IF 3-0 Haderslev FK              
        Nyborg G&IF 3-1 IF Fuglebakken              
        Nyborg G&IF 4-1 IK Chang              
        Nyborg G&IF 0-0 IK Freja              
        Nyborg G&IF 1-2 IK Skovbakken              
        Nyborg G&IF 3-3 Kolding IF              
        Nyborg G&IF 2-1 Stoholm IF              
        Nyborg G&IF 3-0 Viborg FF              
        Nyborg G&IF 0-2 Vorup FB              
 
     
 
  Stoholm IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Stoholm IF 1-2 Frederikshavn fI              
        Stoholm IF 5-1 Haderslev FK              
        Stoholm IF 3-2 IF AIA              
        Stoholm IF 6-2 IF Fuglebakken              
        Stoholm IF 2-2 IK Chang              
        Stoholm IF 5-1 IK Freja              
        Stoholm IF 1-8 IK Skovbakken              
        Stoholm IF 1-1 Kolding IF              
        Stoholm IF 3-0 Nyborg G&IF              
        Stoholm IF 5-1 Viborg FF              
        Stoholm IF 1-0 Vorup FB              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 3-1 Frederikshavn fI              
        Viborg FF 1-0 Haderslev FK              
        Viborg FF 5-2 IF AIA              
        Viborg FF 1-5 IF Fuglebakken              
        Viborg FF 1-1 IK Chang              
        Viborg FF 4-1 IK Freja              
        Viborg FF 2-3 IK Skovbakken              
        Viborg FF 1-0 Kolding IF              
        Viborg FF 1-3 Nyborg G&IF              
        Viborg FF 3-0 Stoholm IF              
        Viborg FF 6-1 Vorup FB              
 
     
 
  Vorup FB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vorup FB 1-2 Frederikshavn fI              
        Vorup FB 2-0 Haderslev FK              
        Vorup FB 1-0 IF AIA              
        Vorup FB 3-2 IF Fuglebakken              
        Vorup FB 0-2 IK Chang              
        Vorup FB 0-2 IK Freja              
        Vorup FB 1-4 IK Skovbakken              
        Vorup FB 1-0 Kolding IF              
        Vorup FB 1-1 Nyborg G&IF              
        Vorup FB 1-0 Stoholm IF              
        Vorup FB 4-5 Viborg FF