Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1977, 3. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 0-1 BK Hero              
        B 1913 6-1 BK Rødovre              
        B 1913 3-1 Brøndby IF              
        B 1913 5-0 Frederiksberg BK              
        B 1913 1-1 Herning Fremad              
        B 1913 3-1 HIK              
        B 1913 1-0 Holstebro BK              
        B 1913 4-1 IF 32 Glostrup              
        B 1913 4-2 IF AIA-Tranbjerg              
        B 1913 2-1 Kolding IF              
        B 1913 3-3 Lyngby BK              
        B 1913 1-3 Roskilde BK              
        B 1913 3-0 Silkeborg IF              
        B 1913 3-1 Svendborg fB              
        B 1913 5-1 Viborg FF              
 
     
 
  BK Hero    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Hero 3-2 B 1913              
        BK Hero 7-2 BK Rødovre              
        BK Hero 0-1 Brøndby IF              
        BK Hero 5-0 Frederiksberg BK              
        BK Hero 1-1 Herning Fremad              
        BK Hero 1-1 HIK              
        BK Hero 1-3 Holstebro BK              
        BK Hero 3-0 IF 32 Glostrup              
        BK Hero 5-0 IF AIA-Tranbjerg              
        BK Hero 1-1 Kolding IF              
        BK Hero 2-6 Lyngby BK              
        BK Hero 1-2 Roskilde BK              
        BK Hero 0-2 Silkeborg IF              
        BK Hero 2-2 Svendborg fB              
        BK Hero 0-1 Viborg FF              
 
     
 
  BK Rødovre    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Rødovre 0-0 B 1913              
        BK Rødovre 3-2 BK Hero              
        BK Rødovre 0-2 Brøndby IF              
        BK Rødovre 2-1 Frederiksberg BK              
        BK Rødovre 1-2 Herning Fremad              
        BK Rødovre 2-1 HIK              
        BK Rødovre 3-7 Holstebro BK              
        BK Rødovre 1-0 IF 32 Glostrup              
        BK Rødovre 2-1 IF AIA-Tranbjerg              
        BK Rødovre 1-2 Kolding IF              
        BK Rødovre 1-4 Lyngby BK              
        BK Rødovre 2-1 Roskilde BK              
        BK Rødovre 0-2 Silkeborg IF              
        BK Rødovre 1-1 Svendborg fB              
        BK Rødovre 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  Brøndby IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brøndby IF 1-1 B 1913              
        Brøndby IF 2-1 BK Hero              
        Brøndby IF 2-1 BK Rødovre              
        Brøndby IF 3-0 Frederiksberg BK              
        Brøndby IF 5-1 Herning Fremad              
        Brøndby IF 1-0 HIK              
        Brøndby IF 3-1 Holstebro BK              
        Brøndby IF 1-0 IF 32 Glostrup              
        Brøndby IF 2-0 IF AIA-Tranbjerg              
        Brøndby IF 0-3 Kolding IF              
        Brøndby IF 0-6 Lyngby BK              
        Brøndby IF 1-1 Roskilde BK              
        Brøndby IF 2-1 Silkeborg IF              
        Brøndby IF 2-0 Svendborg fB              
        Brøndby IF 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  Frederiksberg BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederiksberg BK 1-4 B 1913              
        Frederiksberg BK 2-6 BK Hero              
        Frederiksberg BK 0-0 BK Rødovre              
        Frederiksberg BK 0-1 Brøndby IF              
        Frederiksberg BK 1-2 Herning Fremad              
        Frederiksberg BK 1-1 HIK              
        Frederiksberg BK 0-1 Holstebro BK              
        Frederiksberg BK 1-2 IF 32 Glostrup              
        Frederiksberg BK 1-2 IF AIA-Tranbjerg              
        Frederiksberg BK 7-4 Kolding IF              
        Frederiksberg BK 1-2 Lyngby BK              
        Frederiksberg BK 1-0 Roskilde BK              
        Frederiksberg BK 3-1 Silkeborg IF              
        Frederiksberg BK 1-3 Svendborg fB              
        Frederiksberg BK 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  Herning Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herning Fremad 1-1 B 1913              
        Herning Fremad 5-2 BK Hero              
        Herning Fremad 5-2 BK Rødovre              
        Herning Fremad 2-2 Brøndby IF              
        Herning Fremad 4-1 Frederiksberg BK              
        Herning Fremad 0-3 HIK              
        Herning Fremad 0-0 Holstebro BK              
        Herning Fremad 2-3 IF 32 Glostrup              
        Herning Fremad 4-1 IF AIA-Tranbjerg              
        Herning Fremad 3-1 Kolding IF              
        Herning Fremad 3-6 Lyngby BK              
        Herning Fremad 1-2 Roskilde BK              
        Herning Fremad 1-1 Silkeborg IF              
        Herning Fremad 1-0 Svendborg fB              
        Herning Fremad 2-0 Viborg FF              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 0-1 B 1913              
        HIK 1-2 BK Hero              
        HIK 3-0 BK Rødovre              
        HIK 2-0 Brøndby IF              
        HIK 0-3 Frederiksberg BK              
        HIK 1-4 Herning Fremad              
        HIK 3-0 Holstebro BK              
        HIK 0-1 IF 32 Glostrup              
        HIK 1-0 IF AIA-Tranbjerg              
        HIK 2-4 Kolding IF              
        HIK 0-2 Lyngby BK              
        HIK 0-3 Roskilde BK              
        HIK 5-1 Silkeborg IF              
        HIK 0-2 Svendborg fB              
        HIK 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 1-2 B 1913              
        Holstebro BK 1-2 BK Hero              
        Holstebro BK 0-3 BK Rødovre              
        Holstebro BK 2-0 Brøndby IF              
        Holstebro BK 2-2 Frederiksberg BK              
        Holstebro BK 2-0 Herning Fremad              
        Holstebro BK 1-2 HIK              
        Holstebro BK 0-4 IF 32 Glostrup              
        Holstebro BK 0-0 IF AIA-Tranbjerg              
        Holstebro BK 2-0 Kolding IF              
        Holstebro BK 2-0 Lyngby BK              
        Holstebro BK 6-1 Roskilde BK              
        Holstebro BK 4-1 Silkeborg IF              
        Holstebro BK 1-1 Svendborg fB              
        Holstebro BK 2-0 Viborg FF              
 
     
 
  IF 32 Glostrup    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF 32 Glostrup 1-1 B 1913              
        IF 32 Glostrup 1-3 BK Hero              
        IF 32 Glostrup 1-1 BK Rødovre              
        IF 32 Glostrup 1-7 Brøndby IF              
        IF 32 Glostrup 2-1 Frederiksberg BK              
        IF 32 Glostrup 0-0 Herning Fremad              
        IF 32 Glostrup 1-0 HIK              
        IF 32 Glostrup 1-1 Holstebro BK              
        IF 32 Glostrup 1-4 IF AIA-Tranbjerg              
        IF 32 Glostrup 2-2 Kolding IF              
        IF 32 Glostrup 1-3 Lyngby BK              
        IF 32 Glostrup 0-1 Roskilde BK              
        IF 32 Glostrup 1-1 Silkeborg IF              
        IF 32 Glostrup 2-2 Svendborg fB              
        IF 32 Glostrup 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  IF AIA-Tranbjerg    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF AIA-Tranbjerg 0-1 B 1913              
        IF AIA-Tranbjerg 1-3 BK Hero              
        IF AIA-Tranbjerg 3-0 BK Rødovre              
        IF AIA-Tranbjerg 1-2 Brøndby IF              
        IF AIA-Tranbjerg 1-0 Frederiksberg BK              
        IF AIA-Tranbjerg 1-1 Herning Fremad              
        IF AIA-Tranbjerg 0-1 HIK              
        IF AIA-Tranbjerg 2-0 Holstebro BK              
        IF AIA-Tranbjerg 1-3 IF 32 Glostrup              
        IF AIA-Tranbjerg 3-1 Kolding IF              
        IF AIA-Tranbjerg 0-1 Lyngby BK              
        IF AIA-Tranbjerg 0-0 Roskilde BK              
        IF AIA-Tranbjerg 2-1 Silkeborg IF              
        IF AIA-Tranbjerg 2-4 Svendborg fB              
        IF AIA-Tranbjerg 4-1 Viborg FF              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 0-3 B 1913              
        Kolding IF 3-1 BK Hero              
        Kolding IF 0-0 BK Rødovre              
        Kolding IF 2-4 Brøndby IF              
        Kolding IF 1-1 Frederiksberg BK              
        Kolding IF 3-2 Herning Fremad              
        Kolding IF 3-3 HIK              
        Kolding IF 3-3 Holstebro BK              
        Kolding IF 0-1 IF 32 Glostrup              
        Kolding IF 0-0 IF AIA-Tranbjerg              
        Kolding IF 1-2 Lyngby BK              
        Kolding IF 3-1 Roskilde BK              
        Kolding IF 3-2 Silkeborg IF              
        Kolding IF 0-2 Svendborg fB              
        Kolding IF 3-1 Viborg FF              
 
     
 
  Lyngby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lyngby BK 0-0 B 1913              
        Lyngby BK 1-2 BK Hero              
        Lyngby BK 3-1 BK Rødovre              
        Lyngby BK 1-0 Brøndby IF              
        Lyngby BK 5-0 Frederiksberg BK              
        Lyngby BK 3-0 Herning Fremad              
        Lyngby BK 2-0 HIK              
        Lyngby BK 5-0 Holstebro BK              
        Lyngby BK 6-1 IF 32 Glostrup              
        Lyngby BK 2-1 IF AIA-Tranbjerg              
        Lyngby BK 1-2 Kolding IF              
        Lyngby BK 2-2 Roskilde BK              
        Lyngby BK 3-0 Silkeborg IF              
        Lyngby BK 4-1 Svendborg fB              
        Lyngby BK 3-0 Viborg FF              
 
     
 
  Roskilde BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde BK 5-3 B 1913              
        Roskilde BK 5-2 BK Hero              
        Roskilde BK 2-3 BK Rødovre              
        Roskilde BK 0-1 Brøndby IF              
        Roskilde BK 4-1 Frederiksberg BK              
        Roskilde BK 2-1 Herning Fremad              
        Roskilde BK 1-4 HIK              
        Roskilde BK 1-2 Holstebro BK              
        Roskilde BK 4-2 IF 32 Glostrup              
        Roskilde BK 2-0 IF AIA-Tranbjerg              
        Roskilde BK 1-3 Kolding IF              
        Roskilde BK 0-1 Lyngby BK              
        Roskilde BK 1-4 Silkeborg IF              
        Roskilde BK 0-1 Svendborg fB              
        Roskilde BK 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  Silkeborg IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Silkeborg IF 3-2 B 1913              
        Silkeborg IF 1-3 BK Hero              
        Silkeborg IF 7-1 BK Rødovre              
        Silkeborg IF 1-1 Brøndby IF              
        Silkeborg IF 5-0 Frederiksberg BK              
        Silkeborg IF 0-1 Herning Fremad              
        Silkeborg IF 1-4 HIK              
        Silkeborg IF 3-3 Holstebro BK              
        Silkeborg IF 1-1 IF 32 Glostrup              
        Silkeborg IF 0-2 IF AIA-Tranbjerg              
        Silkeborg IF 3-0 Kolding IF              
        Silkeborg IF 0-1 Lyngby BK              
        Silkeborg IF 2-1 Roskilde BK              
        Silkeborg IF 2-1 Svendborg fB              
        Silkeborg IF 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 0-0 B 1913              
        Svendborg fB 3-1 BK Hero              
        Svendborg fB 2-2 BK Rødovre              
        Svendborg fB 0-2 Brøndby IF              
        Svendborg fB 2-1 Frederiksberg BK              
        Svendborg fB 1-0 Herning Fremad              
        Svendborg fB 1-1 HIK              
        Svendborg fB 5-2 Holstebro BK              
        Svendborg fB 3-0 IF 32 Glostrup              
        Svendborg fB 2-2 IF AIA-Tranbjerg              
        Svendborg fB 2-1 Kolding IF              
        Svendborg fB 2-0 Lyngby BK              
        Svendborg fB 1-1 Roskilde BK              
        Svendborg fB 2-1 Silkeborg IF              
        Svendborg fB 0-1 Viborg FF              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 2-2 B 1913              
        Viborg FF 0-2 BK Hero              
        Viborg FF 1-0 BK Rødovre              
        Viborg FF 0-0 Brøndby IF              
        Viborg FF 3-3 Frederiksberg BK              
        Viborg FF 1-0 Herning Fremad              
        Viborg FF 1-2 HIK              
        Viborg FF 1-2 Holstebro BK              
        Viborg FF 0-2 IF 32 Glostrup              
        Viborg FF 0-2 IF AIA-Tranbjerg              
        Viborg FF 2-2 Kolding IF              
        Viborg FF 2-1 Lyngby BK              
        Viborg FF 0-0 Roskilde BK              
        Viborg FF 2-0 Silkeborg IF              
        Viborg FF 3-2 Svendborg fB