Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1981, 3. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aabenraa BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aabenraa BK 2-2 B 1913              
        Aabenraa BK 1-3 BK Avarta              
        Aabenraa BK 1-2 BK Fremad Valby              
        Aabenraa BK 1-3 Brønshøj BK              
        Aabenraa BK 5-1 Dragør BK              
        Aabenraa BK 4-1 Gladsaxe-Hero BK              
        Aabenraa BK 1-1 Horsens FS              
        Aabenraa BK 1-3 IF Skjold Birkerød              
        Aabenraa BK 0-0 Jyderup SG&IF              
        Aabenraa BK 2-2 Nakskov BK              
        Aabenraa BK 1-4 Nørresundby BK              
        Aabenraa BK 4-0 Roskilde BK              
        Aabenraa BK 3-2 Slagelse BK&IF              
        Aabenraa BK 0-1 Svendborg fB              
        Aabenraa BK 2-3 Vanløse IF              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 3-2 Aabenraa BK              
        B 1913 1-2 BK Avarta              
        B 1913 0-1 BK Fremad Valby              
        B 1913 1-2 Brønshøj BK              
        B 1913 9-1 Dragør BK              
        B 1913 2-1 Gladsaxe-Hero BK              
        B 1913 1-4 Horsens FS              
        B 1913 1-1 IF Skjold Birkerød              
        B 1913 2-0 Jyderup SG&IF              
        B 1913 3-2 Nakskov BK              
        B 1913 0-0 Nørresundby BK              
        B 1913 0-2 Roskilde BK              
        B 1913 3-0 Slagelse BK&IF              
        B 1913 0-1 Svendborg fB              
        B 1913 0-2 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 3-1 Aabenraa BK              
        BK Avarta 2-1 B 1913              
        BK Avarta 0-0 BK Fremad Valby              
        BK Avarta 0-2 Brønshøj BK              
        BK Avarta 3-2 Dragør BK              
        BK Avarta 1-1 Gladsaxe-Hero BK              
        BK Avarta 1-0 Horsens FS              
        BK Avarta 2-3 IF Skjold Birkerød              
        BK Avarta 1-1 Jyderup SG&IF              
        BK Avarta 2-3 Nakskov BK              
        BK Avarta 2-0 Nørresundby BK              
        BK Avarta 1-0 Roskilde BK              
        BK Avarta 2-1 Slagelse BK&IF              
        BK Avarta 2-1 Svendborg fB              
        BK Avarta 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Fremad Valby    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Valby 1-0 Aabenraa BK              
        BK Fremad Valby 3-0 B 1913              
        BK Fremad Valby 0-1 BK Avarta              
        BK Fremad Valby 1-1 Brønshøj BK              
        BK Fremad Valby 2-2 Dragør BK              
        BK Fremad Valby 6-0 Gladsaxe-Hero BK              
        BK Fremad Valby 2-1 Horsens FS              
        BK Fremad Valby 1-3 IF Skjold Birkerød              
        BK Fremad Valby 3-2 Jyderup SG&IF              
        BK Fremad Valby 4-2 Nakskov BK              
        BK Fremad Valby 0-0 Nørresundby BK              
        BK Fremad Valby 1-0 Roskilde BK              
        BK Fremad Valby 3-1 Slagelse BK&IF              
        BK Fremad Valby 8-1 Svendborg fB              
        BK Fremad Valby 1-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 4-2 Aabenraa BK              
        Brønshøj BK 1-1 B 1913              
        Brønshøj BK 0-6 BK Avarta              
        Brønshøj BK 2-0 BK Fremad Valby              
        Brønshøj BK 3-4 Dragør BK              
        Brønshøj BK 7-0 Gladsaxe-Hero BK              
        Brønshøj BK 0-0 Horsens FS              
        Brønshøj BK 2-0 IF Skjold Birkerød              
        Brønshøj BK 2-0 Jyderup SG&IF              
        Brønshøj BK 5-0 Nakskov BK              
        Brønshøj BK 4-0 Nørresundby BK              
        Brønshøj BK 2-2 Roskilde BK              
        Brønshøj BK 2-0 Slagelse BK&IF              
        Brønshøj BK 3-1 Svendborg fB              
        Brønshøj BK 7-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Dragør BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Dragør BK 0-7 Aabenraa BK              
        Dragør BK 0-2 B 1913              
        Dragør BK 1-3 BK Avarta              
        Dragør BK 1-1 BK Fremad Valby              
        Dragør BK 2-4 Brønshøj BK              
        Dragør BK 2-3 Gladsaxe-Hero BK              
        Dragør BK 3-1 Horsens FS              
        Dragør BK 0-2 IF Skjold Birkerød              
        Dragør BK 2-2 Jyderup SG&IF              
        Dragør BK 2-3 Nakskov BK              
        Dragør BK 1-0 Nørresundby BK              
        Dragør BK 0-3 Roskilde BK              
        Dragør BK 1-4 Slagelse BK&IF              
        Dragør BK 5-2 Svendborg fB              
        Dragør BK 3-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Gladsaxe-Hero BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Gladsaxe-Hero BK 4-6 Aabenraa BK              
        Gladsaxe-Hero BK 2-0 B 1913              
        Gladsaxe-Hero BK 1-3 BK Avarta              
        Gladsaxe-Hero BK 0-2 BK Fremad Valby              
        Gladsaxe-Hero BK 0-0 Brønshøj BK              
        Gladsaxe-Hero BK 3-5 Dragør BK              
        Gladsaxe-Hero BK 0-3 Horsens FS              
        Gladsaxe-Hero BK 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Gladsaxe-Hero BK 0-2 Jyderup SG&IF              
        Gladsaxe-Hero BK 3-0 Nakskov BK              
        Gladsaxe-Hero BK 0-1 Nørresundby BK              
        Gladsaxe-Hero BK 0-1 Roskilde BK              
        Gladsaxe-Hero BK 1-2 Slagelse BK&IF              
        Gladsaxe-Hero BK 2-4 Svendborg fB              
        Gladsaxe-Hero BK 2-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 0-0 Aabenraa BK              
        Horsens FS 1-1 B 1913              
        Horsens FS 2-2 BK Avarta              
        Horsens FS 1-1 BK Fremad Valby              
        Horsens FS 0-1 Brønshøj BK              
        Horsens FS 3-2 Dragør BK              
        Horsens FS 3-1 Gladsaxe-Hero BK              
        Horsens FS 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Horsens FS 2-1 Jyderup SG&IF              
        Horsens FS 1-1 Nakskov BK              
        Horsens FS 0-0 Nørresundby BK              
        Horsens FS 0-5 Roskilde BK              
        Horsens FS 2-0 Slagelse BK&IF              
        Horsens FS 2-1 Svendborg fB              
        Horsens FS 0-0 Vanløse IF              
 
     
 
  IF Skjold Birkerød    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Skjold Birkerød 3-0 Aabenraa BK              
        IF Skjold Birkerød 2-1 B 1913              
        IF Skjold Birkerød 1-2 BK Avarta              
        IF Skjold Birkerød 2-2 BK Fremad Valby              
        IF Skjold Birkerød 2-1 Brønshøj BK              
        IF Skjold Birkerød 3-1 Dragør BK              
        IF Skjold Birkerød 1-0 Gladsaxe-Hero BK              
        IF Skjold Birkerød 0-0 Horsens FS              
        IF Skjold Birkerød 3-2 Jyderup SG&IF              
        IF Skjold Birkerød 3-3 Nakskov BK              
        IF Skjold Birkerød 4-1 Nørresundby BK              
        IF Skjold Birkerød 0-2 Roskilde BK              
        IF Skjold Birkerød 3-0 Slagelse BK&IF              
        IF Skjold Birkerød 7-1 Svendborg fB              
        IF Skjold Birkerød 1-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Jyderup SG&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Jyderup SG&IF 4-2 Aabenraa BK              
        Jyderup SG&IF 3-1 B 1913              
        Jyderup SG&IF 3-0 BK Avarta              
        Jyderup SG&IF 0-3 BK Fremad Valby              
        Jyderup SG&IF 0-1 Brønshøj BK              
        Jyderup SG&IF 0-0 Dragør BK              
        Jyderup SG&IF 2-2 Gladsaxe-Hero BK              
        Jyderup SG&IF 1-1 Horsens FS              
        Jyderup SG&IF 1-3 IF Skjold Birkerød              
        Jyderup SG&IF 2-4 Nakskov BK              
        Jyderup SG&IF 2-3 Nørresundby BK              
        Jyderup SG&IF 1-2 Roskilde BK              
        Jyderup SG&IF 1-0 Slagelse BK&IF              
        Jyderup SG&IF 1-3 Svendborg fB              
        Jyderup SG&IF 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 2-1 Aabenraa BK              
        Nakskov BK 1-0 B 1913              
        Nakskov BK 1-5 BK Avarta              
        Nakskov BK 2-2 BK Fremad Valby              
        Nakskov BK 1-3 Brønshøj BK              
        Nakskov BK 5-4 Dragør BK              
        Nakskov BK 1-0 Gladsaxe-Hero BK              
        Nakskov BK 1-1 Horsens FS              
        Nakskov BK 2-2 IF Skjold Birkerød              
        Nakskov BK 3-1 Jyderup SG&IF              
        Nakskov BK 1-1 Nørresundby BK              
        Nakskov BK 1-2 Roskilde BK              
        Nakskov BK 1-4 Slagelse BK&IF              
        Nakskov BK 3-1 Svendborg fB              
        Nakskov BK 4-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Nørresundby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nørresundby BK 3-1 Aabenraa BK              
        Nørresundby BK 2-0 B 1913              
        Nørresundby BK 1-1 BK Avarta              
        Nørresundby BK 2-0 BK Fremad Valby              
        Nørresundby BK 1-3 Brønshøj BK              
        Nørresundby BK 3-1 Dragør BK              
        Nørresundby BK 3-0 Gladsaxe-Hero BK              
        Nørresundby BK 1-2 Horsens FS              
        Nørresundby BK 2-1 IF Skjold Birkerød              
        Nørresundby BK 5-1 Jyderup SG&IF              
        Nørresundby BK 6-2 Nakskov BK              
        Nørresundby BK 3-1 Roskilde BK              
        Nørresundby BK 3-0 Slagelse BK&IF              
        Nørresundby BK 0-2 Svendborg fB              
        Nørresundby BK 3-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Roskilde BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde BK 3-2 Aabenraa BK              
        Roskilde BK 2-1 B 1913              
        Roskilde BK 0-1 BK Avarta              
        Roskilde BK 1-2 BK Fremad Valby              
        Roskilde BK 1-1 Brønshøj BK              
        Roskilde BK 4-0 Dragør BK              
        Roskilde BK 2-1 Gladsaxe-Hero BK              
        Roskilde BK 1-1 Horsens FS              
        Roskilde BK 0-2 IF Skjold Birkerød              
        Roskilde BK 5-0 Jyderup SG&IF              
        Roskilde BK 1-1 Nakskov BK              
        Roskilde BK 2-0 Nørresundby BK              
        Roskilde BK 1-0 Slagelse BK&IF              
        Roskilde BK 3-1 Svendborg fB              
        Roskilde BK 4-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 2-1 Aabenraa BK              
        Slagelse BK&IF 1-3 B 1913              
        Slagelse BK&IF 1-1 BK Avarta              
        Slagelse BK&IF 1-1 BK Fremad Valby              
        Slagelse BK&IF 2-5 Brønshøj BK              
        Slagelse BK&IF 1-0 Dragør BK              
        Slagelse BK&IF 5-0 Gladsaxe-Hero BK              
        Slagelse BK&IF 2-2 Horsens FS              
        Slagelse BK&IF 0-0 IF Skjold Birkerød              
        Slagelse BK&IF 1-2 Jyderup SG&IF              
        Slagelse BK&IF 4-1 Nakskov BK              
        Slagelse BK&IF 4-1 Nørresundby BK              
        Slagelse BK&IF 0-2 Roskilde BK              
        Slagelse BK&IF 2-2 Svendborg fB              
        Slagelse BK&IF 3-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 3-0 Aabenraa BK              
        Svendborg fB 3-1 B 1913              
        Svendborg fB 0-3 BK Avarta              
        Svendborg fB 0-3 BK Fremad Valby              
        Svendborg fB 2-1 Brønshøj BK              
        Svendborg fB 0-0 Dragør BK              
        Svendborg fB 3-1 Gladsaxe-Hero BK              
        Svendborg fB 2-0 Horsens FS              
        Svendborg fB 0-1 IF Skjold Birkerød              
        Svendborg fB 1-2 Jyderup SG&IF              
        Svendborg fB 2-2 Nakskov BK              
        Svendborg fB 1-0 Nørresundby BK              
        Svendborg fB 1-2 Roskilde BK              
        Svendborg fB 1-3 Slagelse BK&IF              
        Svendborg fB 2-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 3-2 Aabenraa BK              
        Vanløse IF 2-1 B 1913              
        Vanløse IF 0-5 BK Avarta              
        Vanløse IF 2-1 BK Fremad Valby              
        Vanløse IF 1-0 Brønshøj BK              
        Vanløse IF 5-1 Dragør BK              
        Vanløse IF 3-0 Gladsaxe-Hero BK              
        Vanløse IF 0-2 Horsens FS              
        Vanløse IF 0-1 IF Skjold Birkerød              
        Vanløse IF 1-2 Jyderup SG&IF              
        Vanløse IF 1-4 Nakskov BK              
        Vanløse IF 3-2 Nørresundby BK              
        Vanløse IF 2-1 Roskilde BK              
        Vanløse IF 1-2 Slagelse BK&IF              
        Vanløse IF 3-1 Svendborg fB