Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1989, 3. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 0-0 Albertslund IF              
        AB 2-0 B 1901              
        AB 1-0 B 93              
        AB 3-1 BK Fremad Valby              
        AB 2-1 Dragør BK              
        AB 2-2 HolbĂŚk B&IF              
        AB 3-1 IF Skjold Birkerød              
        AB 3-3 IK Viking              
        AB 3-1 Kastrup BK              
        AB 1-0 Ringsted IF              
        AB 0-1 Slagelse BK&IF              
        AB 0-0 TĂĽrnby BK              
        AB 2-2 Ølstykke FC              
 
     
 
  Albertslund IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Albertslund IF 1-0 AB              
        Albertslund IF 2-0 B 1901              
        Albertslund IF 1-1 B 93              
        Albertslund IF 0-2 BK Fremad Valby              
        Albertslund IF 1-0 Dragør BK              
        Albertslund IF 1-1 HolbĂŚk B&IF              
        Albertslund IF 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Albertslund IF 0-1 IK Viking              
        Albertslund IF 1-0 Kastrup BK              
        Albertslund IF 3-1 Ringsted IF              
        Albertslund IF 0-2 Slagelse BK&IF              
        Albertslund IF 1-1 TĂĽrnby BK              
        Albertslund IF 1-5 Ølstykke FC              
 
     
 
  B 1901    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1901 0-2 AB              
        B 1901 5-3 Albertslund IF              
        B 1901 0-1 B 93              
        B 1901 2-1 BK Fremad Valby              
        B 1901 0-1 Dragør BK              
        B 1901 3-3 HolbĂŚk B&IF              
        B 1901 1-1 IF Skjold Birkerød              
        B 1901 3-2 IK Viking              
        B 1901 1-0 Kastrup BK              
        B 1901 3-1 Ringsted IF              
        B 1901 2-1 Slagelse BK&IF              
        B 1901 2-3 TĂĽrnby BK              
        B 1901 2-2 Ølstykke FC              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 4-1 AB              
        B 93 1-1 Albertslund IF              
        B 93 1-1 B 1901              
        B 93 4-0 BK Fremad Valby              
        B 93 1-1 Dragør BK              
        B 93 4-2 HolbĂŚk B&IF              
        B 93 2-2 IF Skjold Birkerød              
        B 93 3-0 IK Viking              
        B 93 1-2 Kastrup BK              
        B 93 2-0 Ringsted IF              
        B 93 2-4 Slagelse BK&IF              
        B 93 2-1 TĂĽrnby BK              
        B 93 1-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  BK Fremad Valby    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Valby 3-1 AB              
        BK Fremad Valby 2-2 Albertslund IF              
        BK Fremad Valby 2-0 B 1901              
        BK Fremad Valby 2-0 B 93              
        BK Fremad Valby 2-3 Dragør BK              
        BK Fremad Valby 1-0 HolbĂŚk B&IF              
        BK Fremad Valby 1-5 IF Skjold Birkerød              
        BK Fremad Valby 3-1 IK Viking              
        BK Fremad Valby 5-0 Kastrup BK              
        BK Fremad Valby 1-4 Ringsted IF              
        BK Fremad Valby 3-2 Slagelse BK&IF              
        BK Fremad Valby 0-2 TĂĽrnby BK              
        BK Fremad Valby 0-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Dragør BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Dragør BK 3-1 AB              
        Dragør BK 1-0 Albertslund IF              
        Dragør BK 2-2 B 1901              
        Dragør BK 1-2 B 93              
        Dragør BK 2-0 BK Fremad Valby              
        Dragør BK 3-2 HolbĂŚk B&IF              
        Dragør BK 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Dragør BK 1-2 IK Viking              
        Dragør BK 2-2 Kastrup BK              
        Dragør BK 1-2 Ringsted IF              
        Dragør BK 1-1 Slagelse BK&IF              
        Dragør BK 1-0 TĂĽrnby BK              
        Dragør BK 3-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  HolbĂŚk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HolbĂŚk B&IF 2-1 AB              
        HolbĂŚk B&IF 3-1 Albertslund IF              
        HolbĂŚk B&IF 2-1 B 1901              
        HolbĂŚk B&IF 1-2 B 93              
        HolbĂŚk B&IF 2-0 BK Fremad Valby              
        HolbĂŚk B&IF 1-1 Dragør BK              
        HolbĂŚk B&IF 1-3 IF Skjold Birkerød              
        HolbĂŚk B&IF 4-0 IK Viking              
        HolbĂŚk B&IF 1-2 Kastrup BK              
        HolbĂŚk B&IF 0-1 Ringsted IF              
        HolbĂŚk B&IF 0-2 Slagelse BK&IF              
        HolbĂŚk B&IF 1-1 TĂĽrnby BK              
        HolbĂŚk B&IF 1-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  IF Skjold Birkerød    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Skjold Birkerød 0-0 AB              
        IF Skjold Birkerød 3-0 Albertslund IF              
        IF Skjold Birkerød 4-1 B 1901              
        IF Skjold Birkerød 0-3 B 93              
        IF Skjold Birkerød 0-1 BK Fremad Valby              
        IF Skjold Birkerød 1-1 Dragør BK              
        IF Skjold Birkerød 1-1 HolbĂŚk B&IF              
        IF Skjold Birkerød 2-0 IK Viking              
        IF Skjold Birkerød 3-3 Kastrup BK              
        IF Skjold Birkerød 2-4 Ringsted IF              
        IF Skjold Birkerød 1-0 Slagelse BK&IF              
        IF Skjold Birkerød 0-1 TĂĽrnby BK              
        IF Skjold Birkerød 2-3 Ølstykke FC              
 
     
 
  IK Viking    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Viking 2-4 AB              
        IK Viking 3-1 Albertslund IF              
        IK Viking 1-1 B 1901              
        IK Viking 0-2 B 93              
        IK Viking 0-1 BK Fremad Valby              
        IK Viking 1-1 Dragør BK              
        IK Viking 2-0 HolbĂŚk B&IF              
        IK Viking 2-2 IF Skjold Birkerød              
        IK Viking 1-2 Kastrup BK              
        IK Viking 0-2 Ringsted IF              
        IK Viking 4-1 Slagelse BK&IF              
        IK Viking 0-0 TĂĽrnby BK              
        IK Viking 2-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  Kastrup BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kastrup BK 1-4 AB              
        Kastrup BK 3-1 Albertslund IF              
        Kastrup BK 2-0 B 1901              
        Kastrup BK 1-1 B 93              
        Kastrup BK 2-0 BK Fremad Valby              
        Kastrup BK 2-2 Dragør BK              
        Kastrup BK 1-1 HolbĂŚk B&IF              
        Kastrup BK 0-2 IF Skjold Birkerød              
        Kastrup BK 3-2 IK Viking              
        Kastrup BK 0-1 Ringsted IF              
        Kastrup BK 0-0 Slagelse BK&IF              
        Kastrup BK 2-2 TĂĽrnby BK              
        Kastrup BK 0-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Ringsted IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ringsted IF 1-2 AB              
        Ringsted IF 2-2 Albertslund IF              
        Ringsted IF 0-0 B 1901              
        Ringsted IF 1-3 B 93              
        Ringsted IF 3-2 BK Fremad Valby              
        Ringsted IF 3-1 Dragør BK              
        Ringsted IF 2-1 HolbĂŚk B&IF              
        Ringsted IF 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Ringsted IF 3-0 IK Viking              
        Ringsted IF 2-2 Kastrup BK              
        Ringsted IF 1-1 Slagelse BK&IF              
        Ringsted IF 0-0 TĂĽrnby BK              
        Ringsted IF 3-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 4-0 AB              
        Slagelse BK&IF 3-1 Albertslund IF              
        Slagelse BK&IF 4-0 B 1901              
        Slagelse BK&IF 2-5 B 93              
        Slagelse BK&IF 0-4 BK Fremad Valby              
        Slagelse BK&IF 1-1 Dragør BK              
        Slagelse BK&IF 1-1 HolbĂŚk B&IF              
        Slagelse BK&IF 3-2 IF Skjold Birkerød              
        Slagelse BK&IF 1-1 IK Viking              
        Slagelse BK&IF 1-1 Kastrup BK              
        Slagelse BK&IF 1-0 Ringsted IF              
        Slagelse BK&IF 4-3 TĂĽrnby BK              
        Slagelse BK&IF 1-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  TĂĽrnby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        TĂĽrnby BK 0-4 AB              
        TĂĽrnby BK 2-2 Albertslund IF              
        TĂĽrnby BK 1-3 B 1901              
        TĂĽrnby BK 1-3 B 93              
        TĂĽrnby BK 3-1 BK Fremad Valby              
        TĂĽrnby BK 3-0 Dragør BK              
        TĂĽrnby BK 0-2 HolbĂŚk B&IF              
        TĂĽrnby BK 1-3 IF Skjold Birkerød              
        TĂĽrnby BK 3-0 IK Viking              
        TĂĽrnby BK 3-2 Kastrup BK              
        TĂĽrnby BK 1-8 Ringsted IF              
        TĂĽrnby BK 0-2 Slagelse BK&IF              
        TĂĽrnby BK 1-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Ølstykke FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ølstykke FC 3-1 AB              
        Ølstykke FC 3-1 Albertslund IF              
        Ølstykke FC 3-1 B 1901              
        Ølstykke FC 0-0 B 93              
        Ølstykke FC 1-1 BK Fremad Valby              
        Ølstykke FC 6-0 Dragør BK              
        Ølstykke FC 5-0 HolbĂŚk B&IF              
        Ølstykke FC 2-0 IF Skjold Birkerød              
        Ølstykke FC 4-1 IK Viking              
        Ølstykke FC 5-0 Kastrup BK              
        Ølstykke FC 1-0 Ringsted IF              
        Ølstykke FC 1-2 Slagelse BK&IF              
        Ølstykke FC 3-3 TĂĽrnby BK