Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1963, Kvalifikationsturneringen, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 3-1 Brande IF              
        BK Fremad Amager 2-3 Frederiksberg BK              
        BK Fremad Amager 1-2 Helsingør IF              
        BK Fremad Amager 1-0 Holstebro BK              
        BK Fremad Amager 3-3 Kalundborg GF&BK              
        BK Fremad Amager 2-1 Nakskov BK              
        BK Fremad Amager 2-0 Otterup B&IK              
        BK Fremad Amager 0-0 Rønne IK              
        BK Fremad Amager 1-1 Silkeborg IF              
        BK Fremad Amager 3-0 Svendborg fB              
        BK Fremad Amager 3-0 Vorup FB              
 
     
 
  Brande IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brande IF 1-1 BK Fremad Amager              
        Brande IF 5-1 Frederiksberg BK              
        Brande IF 2-0 Helsingør IF              
        Brande IF 1-1 Holstebro BK              
        Brande IF 1-5 Kalundborg GF&BK              
        Brande IF 1-0 Nakskov BK              
        Brande IF 6-0 Otterup B&IK              
        Brande IF 3-1 Rønne IK              
        Brande IF 4-3 Silkeborg IF              
        Brande IF 3-4 Svendborg fB              
        Brande IF 4-0 Vorup FB              
 
     
 
  Frederiksberg BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederiksberg BK 2-2 BK Fremad Amager              
        Frederiksberg BK 1-0 Brande IF              
        Frederiksberg BK 2-1 Helsingør IF              
        Frederiksberg BK 2-1 Holstebro BK              
        Frederiksberg BK 4-2 Kalundborg GF&BK              
        Frederiksberg BK 3-4 Nakskov BK              
        Frederiksberg BK 2-1 Otterup B&IK              
        Frederiksberg BK 2-1 Rønne IK              
        Frederiksberg BK 1-1 Silkeborg IF              
        Frederiksberg BK 2-0 Svendborg fB              
        Frederiksberg BK 3-0 Vorup FB              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 2-1 BK Fremad Amager              
        Helsingør IF 1-1 Brande IF              
        Helsingør IF 2-0 Frederiksberg BK              
        Helsingør IF 4-1 Holstebro BK              
        Helsingør IF 1-3 Kalundborg GF&BK              
        Helsingør IF 2-2 Nakskov BK              
        Helsingør IF 2-0 Otterup B&IK              
        Helsingør IF 3-0 Rønne IK              
        Helsingør IF 1-0 Silkeborg IF              
        Helsingør IF 2-5 Svendborg fB              
        Helsingør IF 0-0 Vorup FB              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 1-5 BK Fremad Amager              
        Holstebro BK 2-1 Brande IF              
        Holstebro BK 0-4 Frederiksberg BK              
        Holstebro BK 3-3 Helsingør IF              
        Holstebro BK 0-4 Kalundborg GF&BK              
        Holstebro BK 1-3 Nakskov BK              
        Holstebro BK 3-1 Otterup B&IK              
        Holstebro BK 2-1 Rønne IK              
        Holstebro BK 2-3 Silkeborg IF              
        Holstebro BK 0-4 Svendborg fB              
        Holstebro BK 2-6 Vorup FB              
 
     
 
  Kalundborg GF&BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kalundborg GF&BK 2-0 BK Fremad Amager              
        Kalundborg GF&BK 3-0 Brande IF              
        Kalundborg GF&BK 6-2 Frederiksberg BK              
        Kalundborg GF&BK 2-0 Helsingør IF              
        Kalundborg GF&BK 2-0 Holstebro BK              
        Kalundborg GF&BK 5-1 Nakskov BK              
        Kalundborg GF&BK 1-0 Otterup B&IK              
        Kalundborg GF&BK 5-2 Rønne IK              
        Kalundborg GF&BK 3-1 Silkeborg IF              
        Kalundborg GF&BK 4-4 Svendborg fB              
        Kalundborg GF&BK 2-2 Vorup FB              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 1-4 BK Fremad Amager              
        Nakskov BK 1-0 Brande IF              
        Nakskov BK 2-1 Frederiksberg BK              
        Nakskov BK 1-0 Helsingør IF              
        Nakskov BK 2-0 Holstebro BK              
        Nakskov BK 1-1 Kalundborg GF&BK              
        Nakskov BK 3-1 Otterup B&IK              
        Nakskov BK 4-0 Rønne IK              
        Nakskov BK 5-1 Silkeborg IF              
        Nakskov BK 4-2 Svendborg fB              
        Nakskov BK 1-0 Vorup FB              
 
     
 
  Otterup B&IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Otterup B&IK 1-1 BK Fremad Amager              
        Otterup B&IK 2-4 Brande IF              
        Otterup B&IK 1-3 Frederiksberg BK              
        Otterup B&IK 2-1 Helsingør IF              
        Otterup B&IK 4-1 Holstebro BK              
        Otterup B&IK 1-1 Kalundborg GF&BK              
        Otterup B&IK 0-6 Nakskov BK              
        Otterup B&IK 3-0 Rønne IK              
        Otterup B&IK 1-2 Silkeborg IF              
        Otterup B&IK 1-5 Svendborg fB              
        Otterup B&IK 1-3 Vorup FB              
 
     
 
  Rønne IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Rønne IK 1-2 BK Fremad Amager              
        Rønne IK 2-2 Brande IF              
        Rønne IK 0-2 Frederiksberg BK              
        Rønne IK 0-1 Helsingør IF              
        Rønne IK 2-2 Holstebro BK              
        Rønne IK 2-2 Kalundborg GF&BK              
        Rønne IK 1-2 Nakskov BK              
        Rønne IK 1-1 Otterup B&IK              
        Rønne IK 1-1 Silkeborg IF              
        Rønne IK 0-2 Svendborg fB              
        Rønne IK 0-1 Vorup FB              
 
     
 
  Silkeborg IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Silkeborg IF 2-1 BK Fremad Amager              
        Silkeborg IF 0-1 Brande IF              
        Silkeborg IF 2-1 Frederiksberg BK              
        Silkeborg IF 1-4 Helsingør IF              
        Silkeborg IF 4-0 Holstebro BK              
        Silkeborg IF 3-1 Kalundborg GF&BK              
        Silkeborg IF 4-0 Nakskov BK              
        Silkeborg IF 2-1 Otterup B&IK              
        Silkeborg IF 2-1 Rønne IK              
        Silkeborg IF 2-3 Svendborg fB              
        Silkeborg IF 3-2 Vorup FB              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 2-0 BK Fremad Amager              
        Svendborg fB 2-0 Brande IF              
        Svendborg fB 3-1 Frederiksberg BK              
        Svendborg fB 0-1 Helsingør IF              
        Svendborg fB 9-2 Holstebro BK              
        Svendborg fB 2-0 Kalundborg GF&BK              
        Svendborg fB 1-1 Nakskov BK              
        Svendborg fB 5-3 Otterup B&IK              
        Svendborg fB 1-0 Rønne IK              
        Svendborg fB 1-1 Silkeborg IF              
        Svendborg fB 2-1 Vorup FB              
 
     
 
  Vorup FB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vorup FB 0-5 BK Fremad Amager              
        Vorup FB 4-0 Brande IF              
        Vorup FB 2-3 Frederiksberg BK              
        Vorup FB 1-3 Helsingør IF              
        Vorup FB 3-1 Holstebro BK              
        Vorup FB 3-1 Kalundborg GF&BK              
        Vorup FB 2-7 Nakskov BK              
        Vorup FB 2-2 Otterup B&IK              
        Vorup FB 8-0 Rønne IK              
        Vorup FB 2-0 Silkeborg IF              
        Vorup FB 1-2 Svendborg fB