Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1964, Kvalifikationsturneringen, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Assens G&IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Assens G&IK 4-3 B 1921              
        Assens G&IK 2-2 BK Dalgas              
        Assens G&IK 2-1 BK Fremad Amager              
        Assens G&IK 1-2 BK Rødovre              
        Assens G&IK 0-1 Brønderslev IF              
        Assens G&IK 2-4 Frederiksberg BK              
        Assens G&IK 4-1 Holte IF              
        Assens G&IK 1-2 IF Fuglebakken              
        Assens G&IK 1-2 IK Viking              
        Assens G&IK 1-1 Kalundborg GF&BK              
        Assens G&IK 1-5 KFUM København              
 
     
 
  B 1921    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1921 4-2 Assens G&IK              
        B 1921 2-0 BK Dalgas              
        B 1921 1-3 BK Fremad Amager              
        B 1921 0-5 BK Rødovre              
        B 1921 2-2 Brønderslev IF              
        B 1921 3-3 Frederiksberg BK              
        B 1921 2-1 Holte IF              
        B 1921 2-4 IF Fuglebakken              
        B 1921 0-3 IK Viking              
        B 1921 2-5 Kalundborg GF&BK              
        B 1921 1-5 KFUM København              
 
     
 
  BK Dalgas    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Dalgas 9-0 Assens G&IK              
        BK Dalgas 4-0 B 1921              
        BK Dalgas 1-2 BK Fremad Amager              
        BK Dalgas 1-3 BK Rødovre              
        BK Dalgas 1-1 Brønderslev IF              
        BK Dalgas 1-1 Frederiksberg BK              
        BK Dalgas 5-1 Holte IF              
        BK Dalgas 3-0 IF Fuglebakken              
        BK Dalgas 3-1 IK Viking              
        BK Dalgas 0-4 Kalundborg GF&BK              
        BK Dalgas 2-3 KFUM København              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 2-1 Assens G&IK              
        BK Fremad Amager 6-0 B 1921              
        BK Fremad Amager 3-0 BK Dalgas              
        BK Fremad Amager 1-2 BK Rødovre              
        BK Fremad Amager 2-0 Brønderslev IF              
        BK Fremad Amager 5-0 Frederiksberg BK              
        BK Fremad Amager 3-0 Holte IF              
        BK Fremad Amager 4-3 IF Fuglebakken              
        BK Fremad Amager 3-0 IK Viking              
        BK Fremad Amager 3-1 Kalundborg GF&BK              
        BK Fremad Amager 2-1 KFUM København              
 
     
 
  BK Rødovre    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Rødovre 0-1 Assens G&IK              
        BK Rødovre 3-0 B 1921              
        BK Rødovre 1-0 BK Dalgas              
        BK Rødovre 2-2 BK Fremad Amager              
        BK Rødovre 0-0 Brønderslev IF              
        BK Rødovre 2-2 Frederiksberg BK              
        BK Rødovre 0-1 Holte IF              
        BK Rødovre 0-1 IF Fuglebakken              
        BK Rødovre 2-4 IK Viking              
        BK Rødovre 0-2 Kalundborg GF&BK              
        BK Rødovre 0-2 KFUM København              
 
     
 
  Brønderslev IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønderslev IF 5-1 Assens G&IK              
        Brønderslev IF 0-1 B 1921              
        Brønderslev IF 1-0 BK Dalgas              
        Brønderslev IF 0-0 BK Fremad Amager              
        Brønderslev IF 1-0 BK Rødovre              
        Brønderslev IF 0-0 Frederiksberg BK              
        Brønderslev IF 1-2 Holte IF              
        Brønderslev IF 0-2 IF Fuglebakken              
        Brønderslev IF 1-2 IK Viking              
        Brønderslev IF 0-4 Kalundborg GF&BK              
        Brønderslev IF 0-0 KFUM København              
 
     
 
  Frederiksberg BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederiksberg BK 5-1 Assens G&IK              
        Frederiksberg BK 3-2 B 1921              
        Frederiksberg BK 2-1 BK Dalgas              
        Frederiksberg BK 3-3 BK Fremad Amager              
        Frederiksberg BK 3-2 BK Rødovre              
        Frederiksberg BK 2-1 Brønderslev IF              
        Frederiksberg BK 5-3 Holte IF              
        Frederiksberg BK 1-1 IF Fuglebakken              
        Frederiksberg BK 3-5 IK Viking              
        Frederiksberg BK 1-1 Kalundborg GF&BK              
        Frederiksberg BK 3-1 KFUM København              
 
     
 
  Holte IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holte IF 6-3 Assens G&IK              
        Holte IF 1-0 B 1921              
        Holte IF 1-0 BK Dalgas              
        Holte IF 1-2 BK Fremad Amager              
        Holte IF 2-0 BK Rødovre              
        Holte IF 3-0 Brønderslev IF              
        Holte IF 1-1 Frederiksberg BK              
        Holte IF 1-2 IF Fuglebakken              
        Holte IF 1-2 IK Viking              
        Holte IF 0-2 Kalundborg GF&BK              
        Holte IF 0-1 KFUM København              
 
     
 
  IF Fuglebakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Fuglebakken 5-2 Assens G&IK              
        IF Fuglebakken 4-2 B 1921              
        IF Fuglebakken 1-1 BK Dalgas              
        IF Fuglebakken 0-0 BK Fremad Amager              
        IF Fuglebakken 2-5 BK Rødovre              
        IF Fuglebakken 1-1 Brønderslev IF              
        IF Fuglebakken 3-2 Frederiksberg BK              
        IF Fuglebakken 0-2 Holte IF              
        IF Fuglebakken 5-0 IK Viking              
        IF Fuglebakken 2-1 Kalundborg GF&BK              
        IF Fuglebakken 1-0 KFUM København              
 
     
 
  IK Viking    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Viking 2-2 Assens G&IK              
        IK Viking 4-0 B 1921              
        IK Viking 2-2 BK Dalgas              
        IK Viking 0-6 BK Fremad Amager              
        IK Viking 3-2 BK Rødovre              
        IK Viking 2-1 Brønderslev IF              
        IK Viking 3-0 Frederiksberg BK              
        IK Viking 0-5 Holte IF              
        IK Viking 1-2 IF Fuglebakken              
        IK Viking 2-1 Kalundborg GF&BK              
        IK Viking 3-2 KFUM København              
 
     
 
  Kalundborg GF&BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kalundborg GF&BK 7-0 Assens G&IK              
        Kalundborg GF&BK 1-2 B 1921              
        Kalundborg GF&BK 7-1 BK Dalgas              
        Kalundborg GF&BK 0-3 BK Fremad Amager              
        Kalundborg GF&BK 1-1 BK Rødovre              
        Kalundborg GF&BK 3-0 Brønderslev IF              
        Kalundborg GF&BK 4-4 Frederiksberg BK              
        Kalundborg GF&BK 4-0 Holte IF              
        Kalundborg GF&BK 0-2 IF Fuglebakken              
        Kalundborg GF&BK 4-0 IK Viking              
        Kalundborg GF&BK 2-1 KFUM København              
 
     
 
  KFUM København    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        KFUM København 4-1 Assens G&IK              
        KFUM København 1-0 B 1921              
        KFUM København 1-1 BK Dalgas              
        KFUM København 0-3 BK Fremad Amager              
        KFUM København 0-1 BK Rødovre              
        KFUM København 2-1 Brønderslev IF              
        KFUM København 4-0 Frederiksberg BK              
        KFUM København 3-0 Holte IF              
        KFUM København 2-2 IF Fuglebakken              
        KFUM København 2-0 IK Viking              
        KFUM København 2-2 Kalundborg GF&BK