Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1996/97, 2. division vest, forår, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AC Horsens    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AC Horsens 1-0 B 1909              
        AC Horsens 1-1 Holstebro BK              
        AC Horsens 1-1 IK Chang              
        AC Horsens 0-1 Randers SK Freja              
        AC Horsens 7-0 Skive IK              
        AC Horsens 2-1 Vejen SF              
        AC Horsens 8-1 Vorup FB              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 1-1 AC Horsens              
        B 1909 0-2 Holstebro BK              
        B 1909 1-5 IK Chang              
        B 1909 0-5 Randers SK Freja              
        B 1909 2-3 Skive IK              
        B 1909 3-0 Vejen SF              
        B 1909 4-1 Vorup FB              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 1-2 AC Horsens              
        Holstebro BK 4-3 B 1909              
        Holstebro BK 1-2 IK Chang              
        Holstebro BK 5-0 Randers SK Freja              
        Holstebro BK 4-2 Skive IK              
        Holstebro BK 3-2 Vejen SF              
        Holstebro BK 5-0 Vorup FB              
 
     
 
  IK Chang    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Chang 1-1 AC Horsens              
        IK Chang 3-0 B 1909              
        IK Chang 2-1 Holstebro BK              
        IK Chang 3-1 Randers SK Freja              
        IK Chang 2-1 Skive IK              
        IK Chang 3-0 Vejen SF              
        IK Chang 5-0 Vorup FB              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 0-1 AC Horsens              
        Randers SK Freja 1-2 B 1909              
        Randers SK Freja 0-0 Holstebro BK              
        Randers SK Freja 1-4 IK Chang              
        Randers SK Freja 2-2 Skive IK              
        Randers SK Freja 4-1 Vejen SF              
        Randers SK Freja 2-3 Vorup FB              
 
     
 
  Skive IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skive IK 2-1 AC Horsens              
        Skive IK 1-5 B 1909              
        Skive IK 1-4 Holstebro BK              
        Skive IK 2-2 IK Chang              
        Skive IK 0-0 Randers SK Freja              
        Skive IK 2-1 Vejen SF              
        Skive IK 3-0 Vorup FB              
 
     
 
  Vejen SF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vejen SF 0-5 AC Horsens              
        Vejen SF 0-1 B 1909              
        Vejen SF 1-1 Holstebro BK              
        Vejen SF 0-1 IK Chang              
        Vejen SF 2-0 Randers SK Freja              
        Vejen SF 3-1 Skive IK              
        Vejen SF 0-3 Vorup FB              
 
     
 
  Vorup FB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vorup FB 0-1 AC Horsens              
        Vorup FB 1-3 B 1909              
        Vorup FB 1-2 Holstebro BK              
        Vorup FB 1-1 IK Chang              
        Vorup FB 2-3 Randers SK Freja              
        Vorup FB 0-3 Skive IK              
        Vorup FB 1-1 Vejen SF