Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1958, 3. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  BK Frem Sakskøbing    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem Sakskøbing 1-1 Odense KFUM              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 2-1 Odense KFUM              
 
     
 
  BK Rødovre    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Rødovre 2-2 Odense KFUM              
 
     
 
  Brande IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brande IF 3-4 Odense KFUM              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 4-0 Odense KFUM              
 
     
 
  Hjørring IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hjørring IF 4-1 Odense KFUM              
 
     
 
  IK Chang    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Chang 2-2 Odense KFUM              
 
     
 
  Lendemark BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lendemark BK 1-3 Odense KFUM              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 2-7 Odense KFUM              
 
     
 
  Odense KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odense KFUM 3-3 BK Frem Sakskøbing              
        Odense KFUM 1-0 BK Fremad Amager              
        Odense KFUM 3-3 BK Rødovre              
        Odense KFUM 1-1 Brande IF              
        Odense KFUM 2-7 HIK              
        Odense KFUM 7-0 Hjørring IF              
        Odense KFUM 5-3 IK Chang              
        Odense KFUM 6-0 Lendemark BK              
        Odense KFUM 3-1 Nakskov BK              
        Odense KFUM 1-2 Otterup B&IK              
        Odense KFUM 1-2 Randers SK Freja              
 
     
 
  Otterup B&IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Otterup B&IK 1-4 Odense KFUM              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 2-1 Odense KFUM